Rimini Fitness Wellness, Taliansko – výstava

Na mojich cestách Talianskom by som Vám rada predstavila jednu unikátnu výstavu, ktorú stojí za to navštíviť aj bežnému človeku. Netýka sa to tentokrát módy ako zvyknem písať v článkoch a na svojom blogu myamirell.eu, netreba mať špeciálnu pozvánku, pokiaľ sa nechcete zúčastniť rôznych parties. Bude sa jednať o oblasť športu, zdravej výživy a fitness/welness. Samozrejme si ale treba kúpiť vstupenku. Celý svet sa pomaly ale isto uberá týmto smerom a stále viac ľudí sa pridáva k preferovaniu zdravého životného štýlu a športuje. Pozrime sa teda do Rimini na výstavu Fitness Wellness. Video z afterparty, ktorú poriadala firma Matrix si môžete pozrieť na mojej  stránke Mya Mirell na facebooku tu: https://www.facebook.com/mirkamirkina/videos/1020713128019931/ . Nájdete tam aj ostatné videá z tejto udalosti: https://www.facebook.com/mirkamirkina/videos/1020675118023732/Na potulkách Talianskom môžete objavovať teda nielen krásy, ktoré táto krajina v tvare čižmy skrýva a ktorých je neúrekom, ale aj rôzne výstavy, podujatia, ktoré sa tu každoročne konajú. Taliansko je predovšetkým dejiskom, kolískou dizajnu a módy a preto sa tu konajú rôzne výstavy z oblasti dizajnu a nábytku – Salone del Mobile, prebieha tu Milan Design Week, týždeň dizajnu, týždeň architektúry, taktiež v Miláne, výstava osvetlenia, keramických obkladov, ktorých kolíska dizajnu je tiež aj v Taliansku, no Taliani sú predovšetkým známi gurmáni. Môžete navštíviť aj výstavy, veľtrhy zamerané na prezentáciu jedla, vína a špecialít, okrem známych týždňov módy, na ktoré sa vo svojich článkoch zameriavam a o ktorých podrobne píšem – Milan Fashion Weeku. Najväčšia výstava vína na svete s názvom Vinitaly na Vás čaká v   

apríli 2019 v talianskej Verone. Taliani veľmi radi hovoria o jedle, jedlo je ich každodennou životnou náplňou, žijú doslova jedlom od rána do večera a najmä sú ochotní navštíviť rôzne aj vzdialené reštaurácie a ochutnať tamojšiu kuchyňu. Výstavy tohto druhu stoja rozhodne tiež za návštevu . Všetky tieto expozície, udalosti majú svoje pravidelné termíny konania sa a jedným z nich je aj výstava fitness, wellness, ktorej hosťujúcim miestom je pravidelne známe dovolenkové mestečko Rimini v regióne Emilia-Romagna. Termín je vždy okolo mája, júna, to už býva teplo, takže si môžete na výlet pribaliť aj plavky, ak si zvolíte ubytovanie pri pláži.Rimini Wellness je najväčším podujatím na svete venovaným fitness, wellness, biznis, športu, starostlivosti o telo a zdravej výžive. Táto výstava spája všetky najvýznamnejšie firmy a spoločnosti wellness sveta pod jednou strechou: od výrobcov strojov na posilňovanie a v starostlivosti o telo, cez gymnastické, školské, trhové organizácie, po milovníkov zdravého životného štýlu, športu, fitness nadšencov, športovcov, SPA relaxácie, nájdete tu rehabilitačné trhové novinky, stroje a pomôcky, ale aj tanec, hudbu, turizmus a dizajn. Každý rok sa tu môžete pokochať množstvom noviniek, ktorými sa firmy snažia zaujať, dizajn neuveriteľne napreduje. Športovci a športoví nadšenci, firmy, fitnesáci aj bežný človek starajúci sa o telo, si tu príde na svoje a pokochá sa rôznymi dizajnovými novinkami. Výstava je veľká rozmiestnená v niekoľkých pavilónoch, preto si treba vyčleniť minimálne deň. Môžete sa aj zapojiť do rôznych aktivít, priamo na výstavisku sa na niektorých miestach cvičí, skúšajú sa nové stroje, prebiehajú predvádzacie akcie, prezentácie, jednoducho je sa na čo pozerať a o zábavu je postarané.

Každoročne sa predvádzajú nové stroje, ktoré si môžete na mieste aj vyskúšať. Vymýšľajú sa a vždy prekvapia novinky, dizajnové vychytávky či inovácie. Mala som možnosť, pozvánku na afterparty, ktorú poriadala firma Matrix. Prišla aj fantastická huslistka, druhá Vanessa Mae. Video si môžete pozrieť tu na mojej facebook stránke Mya Mirell tu: 

https://www.facebook.com/mirkamirkina/videos/1020713128019931/ .  Nájdete tam viac videí: https://www.facebook.com/mirkamirkina/videos/1020675118023732/

Na party som zvolila čierne minišaty so zaujímavým dekoltom a prestrihnutými dlhými rukávmi, vzorovanými hrubším sakom do pása s volánovým riasením rukávov a spodného lemu. Nezabudnite ochutnať miestnu kuchynu. V talianskej kuchyni mám rada veľa vecí, špeciálne morské plody.

Zvolila som športovo-elegantný outfit.Špičkový moderný dizajn posilňovacích strojov od firmy Technogym.

Interiérový dizajn na výstave Fiera del Fitness – Rimini Wellness

Rimini – nádherné miesta na ubytovanie nájdete všade navôkol.

Share: