Salvatore Ferragamo – inovatívny prístup v kolekcii Jar / Leto 2020 osviežením rokov 80-tych, šortkové kraťasy a montérkové nohavicové trendy, Milan Fashion Week, Móda Ženy

Návštevníci módnej show a modelky sa počas Milan Fashion Weeku, v jedno krásne sobotňajšie ráno prehliadkového módneho týždňa,  mohli doslova kúpať v slnečných lúčoch. Tie priali celému Milan Fashion Weeku, prehliadkovému módnemu týždňu Móda Ženy, predvedeniu kolekcií pre sezónu Jar/Leto 2020 každý deň a  doslova zaliali Miláno.   

Módnu show a môj fashion report si môžete pozrieť tiež na Facebook stránke blogu: Mya Mirell Fashionista a tiež Instagrame: mya_mirell.

Módna prehliadka značky Salvatore Ferragamo bola zahájená v čistej elegancii a konala sa počas piateho prehliadkového dňa, 21. septembra 2019.   V úvode show sa predviedli ľahké tkaniny, pohodlné modely spolu s koženými, ktoré sú charakteristické pre túto značku,  odhaľujúce nič menej ako talent módneho domu pre všetky krásne vytvorené veci.

Najnovšia kolekcia dizajnéra Paul Andrew značky Salvatore Ferragamo pre Jar / Leto 2020 bola inšpirovaná pojmom rodina a jeho pretransformovaním na mólo, kde bolo vidieť kúsky domácej tradície a remesla.

Dizajnér značky Salvatore Ferragamo Paul Adrew vyslal na mólo modelky rôzneho veku vo voľných siluetách a sviežich farbách, ktoré boli všetky súčasťou tejto slnečnej oslavy.

Dizajnérov odkaz v  kolekcii Salvatore Ferragamo Jar/Leto 2020 bol tak relaxujúci ako bola celá jeho kolekcia, znova dokazujúca, že značka Salvatore Ferragamo je právom hrdá na seba. 

Môže sa razom otočiť z dennej módy na bežné nosenie ku sofistikovaným kúskom hodných Ferragamo ženy nositeľky.

Úspešný pokus urobiť leto oveľa viac vycibrenejšie.

MILAN, ITALY – SEPTEMBER 21: Models prepare backstage for Salvatore Ferragamo fashion show during the Milan Fashion Week Spring/Summer 2020 on September 21, 2019 in Milan, Italy. (Photo by Vittorio Zunino Celotto/Getty Images)

Jemné tradičné remeslo značky bolo všeobecne zrejmé a citeľné najmä skrz kožené kúsky variujúce od košiel ku šatám a kabátom, zatiaľčo ostatné modely sa zdalo,  boli nositeľkami klasickej potlače šiat.  


Predvádzali mature modelky, tzv. modelky vo veku. 

Dizajnér Paul Andrew vytvoril pre sezónu Jar/Leto 2020 radostnú kolekciu plnú svetla a jasu.

KOŽA AKO TRADIČNÝ MATERIÁL ZNAČKY A NOVÝ LOOK VARA TOPÁNOK

Módna značka Salvatore Ferragamo už tradične dlhé roky využíva materiál kožu. Kožené výrobky boli vždy v popredí značky a skalní fanúšikovia  nebudú sklamaní s obnovenou ikonou značky, Vara topánkami. Nový dizajn nazvaný Viva je ladený do monochromatickej farebnosti a je okrášlený predĺženou stuhou pre extra ženský vzhľad.

OŽIVENIE ROKOV 80. V MÓDE, PAUL ANDREW OSVIEŽENIE, TRADÍCIA VÝROBY MURÁNSKEHO SKLA, NOVÝ TRENDOVÝ PRVOK – NOHAVICE MONTÉRKOVÉHO STRIHU

S prebiehajúcim oživením 80. rokov v móde, ktorý aktuálne badáme, Andrewove opakovanie trendu bolo osviežením vďaka využitiu materiálov a farieb, ktoré zopakovali tradíciu výrobu muránskeho skla.

Môžeme to badať na trench coatoch až po montérkové nohavice širokého strihu. Objavil sa teda nový trendový kúsok pre túto sezónu, leto 2020- nohavice montérkového strihu a taktiež v koži. 

POTLAČE NA MOTÍV AMMANNATIHO NEPTÚNOVEJ FONTÁNY Z FLORENCIE, 16. STOROČIE

V najnovšej kolekcii Salvatore Ferragamo pre leto 2020 sa v popredí objavil silný výber  pletenín , hravé potlače v živých farbách až po sofistikované a sýte zemité tóny.

Potlače, ktoré si vzali za vzor Ammannatiho Neptúnovú fontánu z Florencie  zo 16. storočia (taliansky architekt a sochár) stáli proti potlačiam väčších rozmerov aplikovaných na kraťasoch montérkového strihu, šatkách na hlavu, na dlhých jednoduchých saténových šatách a celých plavkách.

ŠORTKOVÉ KRAŤASY – MÓDNY TREND SEZÓNY JAR/LETO 2020

Šortkové kraťasy z Paríža a Milána sa stali módnym trendom sezóny Jar / Leto 2020.

Dizajnér značky Salvatore Ferragamo  Paul Andrew  sa o svojej kolekcii  vyjadril, že toto sú prvky, ktoré môžeme starostlivo opatrovať vo svojom šatníku a využiť aj po skončení aktuálnej sezóny po mnoho ďalších letných dní, ktoré prídu. S týmto sa dá absolútne súhlasiť a navyše oceniť  dizajnérsky prístup k vytváraniu módy k smerom k udržateľnosti a ekologickosti. 

Letná kolekcia Salvatore Ferragamo 2020 je každopádne nadčasová, nositeľná a aktuálne módna.

zdroj obrázkov: getty images, imaxtree, Vogue com, Italia, Salvatore Ferragamo, schutterstock

Share: