Rozžiarte váš osobný kolorit – letná outfitová inšpirácia Mya Mirell,  jemná broskyňová

Každá nová sezóna prináša novú paletu módnych farieb, ktoré môžeme vidieť aj na prehliadkových mólach v kolekciách svetových dizajnérov. Sledujeme to najmä počas týždňov módy, ktoré prebiehajú v New Yorku, Londýne, Miláne a v Paríži.  Farbou roka 2019 sa stala podľa spoločnosti Pantone, ktorá každú sezónu stanovuje Pantone fashion color report, farba „living coral“ – živé korály. Pantone tiež analyzuje módne prehliadky, tzv. street style,  pouličnú módu, sleduje internet a hľadá najobľúbenejšie a najpozitívnejšie vnímané farby.  Tento rok sa kráľovnou farieb stal odtieň oranžovej farby so zlatistým podtónom. 

Ak ste chceli siahnuť po výraznej letnej farbe, akými boli neónové, krikľavé farby minulej sezóny, ktoré však vydržali aj túto sezónu, jednoznačnou kráľovnou leta 2019 bola farba sýta žltá. Viac sa o tejto trendovej farbe tohto leta dočítate v predchádzajúcom článku s názvom Žltá, osika zlata. 

Ja som si však okrem sýtej žltej farby leta 2019 (ktorá je ostatne mojou najobľúbenejšou farbou často spomínanou v článkoch na tomto blogu od môjho detstva) a živej  koralovej farby roku 2019,  v šatníku zaobstarala a obľúbila aj jemnejšiu letnú verziu,  farbu broskyňovú.  Tieto nádherné volánové šaty s asymetricky riešeným topom bez jedného rukávu sú v dokonalom súzvuku s letom, slnkom, morom tak,  ako aj jemný bronzovo-zlatistý make-up a broskyňové opálenie.  

Jemná broskyňová farba na volánových šatách nechá vyniknúť letné opálenie a zlatisto-bronzový make-up. V kontraste s tmavými vlasmi, doplnkami a elegantným beauty lookom, ktorý môžete zvoliť,  im dáva pridanú hodnotu luxusného nádychu. 

V tejto outfitovej inšpirácii prinášam moju ďalšiu letnú nádielku z nedávneho fotenia, ktorá môže inšpirovať a  oživiť aj váš šatník. Fotografie budú ešte pribúdať, viac si môžete pozrieť na mojej facebook fan stránke Mya Mirell.  Tvary zdobenia na vrchnej  časti výstrihu  v podobe výšivky a flitrov korešpondujú s rozvoľnenými volánovými ukončeniami šiat a sú v rytme 

s jemným šantiacim vánkom. Ideálna letná inšpirácia, ktorá je zároveň pohodlná,  je doplnená o zlaté šperky a korálky od  hand made krétskej šperkárky. 

ROZNE PODOBY KORALOVEJ FARBY

Koralová farba je odvodená od morského korálu a má bohatú farebnú škálu. Rozmanitosť tejto palety je veľká, tvoria ju odtiene ružovej, broskyňovej, perlovej, terakotovej, načervenalej či nahnedlej farby a tiež malinové odtiene. Tento rok si teda môžeme v lete či v zime vyberať z obrovskej farebnej palety.

Farba roku 2019 živé korály má vyjadrovať optimizmus a radosť. 

Jemná koralová farba v odtieni zrelej broskyne je ideálna pre ázijské typy, brunetky, pri ktorých zdôrazní ich krehkosť, jemnosť kože a vyzdvihne jas očí. Vyskúšajte v lete nežnú broskyňovú farbu. Rozžiari vašu tvár, podčiarkne ženskosť a najlepšie pristane opálenej pokožke. 

 

Koralové, lososové či broskyňové farby a ich odtiene sú veľmi jemné a elegantné vo výzore a pôsobení.  Najčastejšie ich využijeme práve v letnom období. Tieto farby a ich tóny by zaručene nemali chýbať vo vašom letnom šatníku.  Pozor však pri výbere vhodného odtieňa. Pri tejto voľbe veľmi záleží na tóne vašej pleti, farbe vlasov i očí. Správne zvolená farba dokáže vyzdvihnúť vašu prirodzenú krásu, atraktivitu, sviežosť a energetické vyžarovanie. Celkom jasne to môžete vidieť pri pohľade do zrkadla pri skúšaní módnych kúskov. 

FAREBNÁ PSYCHOLÓGIA – VPLYV A POSOBENIE FARIEB

Farby ako som už neraz písala, ktoré každodenne nosíme,  majú vplyv na naše vyžarovanie, cítenie, ovplyvňujú náladu, ba dokonca majú vplyv na to,  ako vyzeráme a pôsobíme na druhých.   Vedia podčiarknuť, vyzdvihnúť a ukázať našu prirodzenú krásu, individualitu a u žien ženskosť a zmyselnosť. To je psychológia farieb a k jej dokonalému ovládaniu treba poznať,  či rozumieť farebnej typológii a práci s farbami. Zdá sa to priam veda, no niekomu stačí iba pozorne preciťovať a vnímať.

Koralová farba tohto roku pristane tmavovláskam, u blondínok je treba s výberom vhodného odtieňa narábať opatrnejšie, aby nepôsobili príliš fádne. Táto farba je tiež nevyhovujúca pre ryšavky, na ktorých môže s ich ružovým odtieňom pleti pôsobiť farba koralová ako aj svetlo červená  jednotvárne až agresívne. Jemný broskyňový odtieň farby koralovej pristane brunetkám a tmavovláskam o to viac s letným opálením.

Nechajte rozžiariť správnymi odtieňmi svoju krásu, oči, pleť, pery, vlasy a počúvajte,  vnímajte ich pôsobenie. Farba, ktorá ladí, pristane vašej individualite, vás nabije. Váš osobný farebný kolorit  môže tak zažiariť v lete, kedy nám pristane  krásne bronzové, či orieškovo-zlatisté opálenie, ako aj v zime. Naučte sa s farbami žiť a precíťte ich zmyselnú krásu.

Všeobecne sa vo farebnej typológii rozlišuje svetlý a tmavý osobnostný typ. Existuje tiež stredný typ, no podrobné typologické zhodnotenie, rozbor,  by si vyžadoval aj osobné videnie. Pre svetlý typ sú charakteristické blond,  svetlohnedé,  či ryšavé vlasy a svetlá pokožka. Tú môžu zdobiť pehy. Krásne na ňom vyniknú tmavšie farby, ktoré rozžiaria vašu pleť. Blondínkam veľmi pristane sýta červená, no dámy, či páni s ružovým nádychom pleti a prípadným začervenaním,  by sa mali oranžovým farbám a odtieňom červených a ružových farieb zďaleka vyhýbať. Bledé pastelové farby, neutrálne farby na oblečení na tomto type môžu pôsobiť mdlo, fádne až nevýrazne.

Farebná typológia je však oveľa väčšia „veda“. Dôležitým pravidlom je vedieť určiť tón vašej pleti a rozoznať farby, ktoré vám pristanú. Potom sa dá hovoriť o konkrétnejších farebných typoch – jarnom, letnom, jesennom a zimnom. 

Viac o osobnostných typoch a výbere vhodných farieb v nasledujúcich článkoch.

Sleduj ma na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

Share: