LACMA Art + Film Gala roku 2023 – červený koberec z večera plného lesku a pôvabu, časť II. 

Aj tento rok sa svet umenia, filmu a módy spojil  4. novembra 2023 s maximálnou dôstojnosťou, triedou a energiou na 12.  ročníku LACMA Film + Art Gala , ktorý sa konal v Los Angeles County Museum of Art. Pokračujúci záväzok Gucci  k tejto udalosti v kombinácii s oddanosťou Evy Chow, Leonarda DiCapria a predsedu hostiteľského výboru Gala, talianskeho dizajnéra Sabato De Sarno, vytvorili atmosféru, ktorá vyžarovala profesionalitu a odbornosť.  Prvé podujatie Art+Film na počesť dlhoročného hrdinu umenia Angeleno Johna Baldessariho po boku Clinta Eastwooda bolo spustené v roku 2011  Michael Govanom. 

Každoročne, prvú novembrovú sobotu, sa teda hollywoodske hviezdy hrnú na gala podujatie, ktoré si dáva za úlohu vyzbierať  peniaze na vzdelávacie programy, výstavy a akvizície inštitúcie.  4. novembra 2023 prilákala udalosť  LACMA  každú celebritu A-zoznamu, z ktorých mnohé si obliekli úžasné modely  talianskej značky Gucci, prezentujúceho sponzora podujatia. Aj keď možno neboli také bláznivé a prehnané ako módne looky, ktoré zdobia podujatie Met Gala, módne momenty z tohto večera si určite zaslúžia vašu plnú pozornosť.

Azda najväčšmi zaujalo kovovo-zlaté číslo speváčky Jennifer Lopez odetej v čipkovaných šatách značky Gucci so zmyselným rozparkom po stehná, doplnené lodičkami na platforme Andrea Wazen. Jej manžel , herec Ben Affleck , vyzeral popri nej elegantne v klasickom smokingu Gucci.

Dvanásty ročník Art+Film Gala bol viac než len večer plný lesku a pôvabu. Bolo to svedectvo o trvalej sile umenia a filmu formovať našu kultúru, spájať nás s našou minulosťou a osvetľovať ľudskú skúsenosť. Vo svojej podstate stelesňoval esenciu profesionality a odbornosti, ktorá definuje umelecký, filmový a módny priemysel.

Medzi ďalšie najlepšie oblečené a najroztomilejšie páry patrili herec Keanu Reeves a jeho priateľka Alexandra Grant. Pár šťastne pózoval na fotografiách, pričom sa držali za ruky pred verejnou umeleckou inštaláciou „Urban Lights“, ktorú vytvoril umelec Chris Burden.

Art+Film Gala je životne dôležité každoročné podujatie, ktoré nielenže oslavuje výnimočné talenty, ale tiež smeruje svoje výnosy na misiu LACMA. To zahŕňa upísanie významu filmu v kurátorskom programe múzea, podporu výstav, akvizícií, vzdelávacích programov a premietaní, ktoré skúmajú súhru medzi umením a filmom. Slávnostné podujatie sa rok čo rok uskutočňovalo vďaka štedrej podpore spoločnosti Gucci, ktorá zaisťuje kontinuitu tejto pozoruhodnej udalosti.

OCENENÍ LACMA ART + FILM GALA 2023

Tohtoročnou ocenenou je umelkyňa Judy Baca, ktorá začala maľovať nástenné maľby na steny prítoku rieky Los Angeles  koncom 70. a začiatkom 80. rokov 20. storočia a venovala sa rozprávaniu príbehu mesta prostredníctvom obrazov na verejných priestranstvách.

LOS ANGELES, CALIFORNIA – NOVEMBER 04: (L-R) Honoree David Fincher, wearing Gucci, and Honoree Judy Baca attend the 2023 LACMA Art+Film Gala, Presented By Gucci at Los Angeles County Museum of Art on November 04, 2023 in Los Angeles, California. (Photo by Presley Ann/Getty Images for LACMA)

Ďalším oceneným bol režisér David Fincher, ktorého uviedol herec Brad Pitt so strhujúcim prejavom na jeho počesť. Fincher režíroval herca vo filmoch ako SedemKlub bitkárov a Podivuhodný prípad Benjamina Buttona.

LOS ANGELES, CALIFORNIA – NOVEMBER 04: Honoree David Fincher, wearing Gucci, speaks onstage during the 2023 LACMA Art+Film Gala, Presented By Gucci at Los Angeles County Museum of Art on November 04, 2023 in Los Angeles, California. (Photo by Stefanie Keenan/Getty Images for LACMA)

Pozrime sa na červený koberec  12.  ročníku LACMA Film + Art Gala, na ktorom sa objavilo množstvo hollywoodskych hviezd.

SALMA HAYEK a FRANCOIS HENRY PINAULT

Manželia došli taktiež oblečení v značke Gucci .  Herečka Salma Hayek a jej rose gold maxi šaty  sa krásne fotili  vďaka ich reflexnému ombré efektu, ktorý sa prelínal do krištáľom zdobeného lemu. Salma bola ako vždy očarujúca. 

VITTORIA CERETTI a MARIACARLA BOSCONO

Po natáčaní kampane pre taliansku luxusnú spoločnosť so speváčkou  Miley Cyrus pod nápisom Hollywood sa taliansky dizajnér Sabato de Sarno presunul do centra mesta na každoročné Gucci’s Art + Film Gala v Los Angeles County Museum of Art alebo LACMA. V túto novembrovú sobotu večer módny dizajnér Sabato De Sarno, novovymenovaný kreatívny riaditeľ talianskej značky Gucci, ktorá vstupuje do novej éry, predstavil svoju prvú kolekciu večerného oblečenia a formálneho pánskeho oblečenia pre módny dom s názvom „Ancora Notte“.

Na podujatí debutovali modelky ako Nyajuok Gatdet, Abbey Lee, Mariacarla Boscono a Vittoria Ceretti. Je ticho sa šuškajúcou novinkou, že práve herec Leonardo di Caprio má ohromný záujem sa zoznámiť s talianskou modelkou Vittoriou Ceretti a azda spolu už tvoria pár.  A tá sa,  ako je známe z talianskych médií, nedávno práve vydala. 

Supermodelky vrátane Mariacarla Boscono a Vittoria Ceretti debutovali s De Sarno prvou špecializovanou kolekciou večerného oblečenia „Ancora Notte“. V preklade  „Ešte noc“ módna kolekcia nového radu znamená  návrat k nenápadnému pôvabu a ódu na zmyselné mačkovité šelmy a nočné mačiatka, ktoré sa objavujú po zotmení.  25-ročná talianska modelka Vittoria Ceretti bola v čokoládovom modeli jednoducho neprehliadnuteľne zvodná. Jej 43 ročná kolegyňa vyzerala vo vínovom komplete nemenej famózne.

Supermodelka  Vittoria Ceretti predviedla čierno-čokoládový komplet, ktorý pozostával z trblietavých šortiek, remienkových podpätkov a asymetrickej róby.

Taliansky dizajnér Sabato de Sarno  odhalil svoje prvé kroky k formálnemu pánskemu odevu a celebrity ako herec Pedro Pascal, A$AP Rocky, Elliot Page a Andrew Garfield sa zúčastnili podujatia odetí v modeloch Gucci od hlavy po päty, pričom zdôraznil  klasický taliansky rovný strih z 90. rokov zdobený archívnym prvkom – Sarno vrátil extrémne obrátené „G“ v štýle 90. rokov ako  Round Interlocking G ako oficiálne sa vracajúci charakteristický kúsok značky Gucci.

JANE FONDA

Svetová hviezda Jane Fonda vyzerala  nádherne v  čiernom komplete elegantných nohavíc a v trblietavom výraznom  saku. 

EVA LONGORIA 

Herečka Eva Longoria slávnostné odovzdala  cenu umelkyni  Judy Baca. Longoria vyzerala anjelsky vo  vláčnom krémovom čísle z kolekcie Zuhair  Murad – Jar 2023 Couture.

KIRSTEN DUNST a JESSE PLEMONS

Herečka Kirsten Dunst sa vzácne objavila v pútavých malých bielych šatách spolu so svojím manželom.

JESSICA CHASTAIN

Šumivé šaty Gucci v áčkovej línii šarmantnej herečky Jessicy Chastain boli jedným z najväčších prehliadok večera.  Ambasádorka značky Gucci dorazila na gala v metalických halterneck šatách  (šaty okolo krku) talianskej značky. Look doplnila výraznými striebornými náušnicami a zodpovedajúcou kabelkou z kolekcie značky Gucci – Jar/Leto 2024.

LOS ANGELES, CALIFORNIA – NOVEMBER 04: (L-R) Lupita Nyong’o, wearing Gucci, and Jessica Chastain, wearing Gucci, attend the 2023 LACMA Art+Film Gala, Presented By Gucci at Los Angeles County Museum of Art on November 04, 2023 in Los Angeles, California. (Photo by Stefanie Keenan/Getty Images for LACMA)

PETER SARSGAARD a JESSICA CHASTAIN

HEIDI KLUM

Heidi Klum, čerstvo po halloweenskej párty v roku 2023, sa ukázala na gala večere LACMA v operených šatách s hlbokým výstrihom.  To by nebola Heidi, keby nepredviedla strhujúci a zmyselný model odhaľujúci kúsok kože.

BILLIE EILISH 

Billie Eilish, hviezda najnovšej kampane značky, mala na sebe outfit, ktorý nádherne pripomínal jej obvyklé pyžamové komplety. Speváčka „What Was I Made For“ mala svoju charakteristickú nadrozmernú siluetu s monogramom Gucci a mini tašku cez rameno Horsebit 1955.

Taliansky dizajnér Sabato de Sarno, Billie Eilish a herečka Kirsten Dunst pri stole.

JULIA GARNER

Ďalším z najlepšie oblečených párov večera boli Mark Foster a Julia Garner, ktorí obaja očarili úžasným monochromatickým vzhľadom Gucci. 

Julia Garner sa odvážila obnažiť sa vo svojich odhaľujúcich šatách, ktoré sa vyznačovali nízko vykrojeným zadným dielom a bočnými výrezmi. Oslnivý top herečky ukázal jemný moment sexi odhaľujúci prsia zboku.  

LOS ANGELES, CALIFORNIA – NOVEMBER 04: LACMA donors attend the 2023 LACMA Art+Film Gala, Presented By Gucci at Los Angeles County Museum of Art on November 04, 2023 in Los Angeles, California. (Photo by John Sciulli/Getty Images for LACMA)

KIM KARDASHIAN

Zakladateľka značky  Skims , Kim Kardashian , zapózovala fotografom v ružovej róbe inšpirovanej herečkou Marilyn Monroe od Balenciaga – Jeseň 2023 Couture.   

Kim Kardashian a taliansky dizajnér Sabato de Sarno.

PARIS HILTON

Paris Hilton zvolila blankytnú trblietavú dlhú róbu, ktorá sa jemnej blondínke náramne hodila.

LEONARDO DI CAPRIO a LILY GLADSTONE

Hostiteľ večera , Leonardo di Caprio , sa venoval viacerým hosťom ale s najväčšou radosťou svojej novej hviezde – talianskej modelke Vittorii Ceretti. 

EMMA CHAMBERLAIN

22-ročná kalifornská herečka Emma Chamberlain zvolila ultra mini šaty z dielne Gucci.

LUPITA NVONG´O

Očarujúca čokoládová kráska predviedla figúru v splývavých šifónových šatách vínovej farby.

COLMAN DOMINGO 

Herec prišiel v slušivom obleku celý v bielom značky Versace.

JODIE TURNER-SMITH

Jodie Turner-Smith sa objavila v drobnej podprsenke zdobenej krištáľmi  a v maxi sukni s vysokým rozparkom.

PEDRO PASCAL a LUX PASCAL

Herci boli oblečení v značke Gucci. Pedro zvolil kimonový model s bielym lemom.

ANDREW GARFIELD a LENNY KRAWITZ

ANDREW GARFIELD a QUINTA BRUNSON

Aj muži môžu nosiť farby dokázal 40-ročný kalifornský herec Andrew Garfield.

ELLIOT PAGE

Herečka v strede prešla nedávno premenou na mužské pohlavie a na verejnosti sa teraz predstavuje ako Elliot Page

A$AP   Rocky, Elliot Page a Julia Garner

obrázky:  © Getty Images , STEFANIE KEENAN/GETTY, Lacma Art, Gucci

Prvú časť článku o módnom červenom koberci z galavečera LACMA Film + Art Gala si môžete prečítať v histórii na tomto blogu. 

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: