LACMA Art + Film Gala roku 2023 – červený koberec z večera plného lesku a pôvabu, časť I.

Aj tento rok sa svet umenia, filmu a módy spojil 4. novembra 2023 s maximálnou dôstojnosťou, triedou a energiou na 12.  ročníku LACMA Film + Art Gala , ktorý sa konal v Los Angeles County Museum of Art. Pokračujúci záväzok Gucci  k tejto udalosti v kombinácii s oddanosťou Evy Chow, Leonarda DiCapria a predsedu hostiteľského výboru Gala, dizajnéra Sabato De Sarno, vytvorili atmosféru, ktorá vyžarovala profesionalitu a odbornosť.  Prvé podujatie Art+Film na počesť dlhoročného hrdinu umenia Angeleno Johna Baldessariho po boku Clinta Eastwooda bolo spustené v roku 2011  Michael Govanom. 

LOS ANGELES, CALIFORNIA – NOVEMBER 04: LACMA donors attend the 2023 LACMA Art+Film Gala, Presented By Gucci at Los Angeles County Museum of Art on November 04, 2023 in Los Angeles, California. (Photo by John Sciulli/Getty Images for LACMA)

Každoročne, prvú novembrovú sobotu, sa teda hollywoodske hviezdy hrnú na gala podujatie, ktoré si dáva za úlohu vyzbierať  peniaze na vzdelávacie programy, výstavy a akvizície inštitúcie.  4. novembra 2023 prilákala udalosť  LACMA  každú celebritu A-zoznamu, z ktorých mnohé si obliekli úžasné návrhy  Gucci, prezentujúceho sponzora podujatia. Aj keď možno neboli také bláznivé a prehnané ako módne looky, ktoré zdobia podujatie Met Gala, módne momenty z tohto podujatia si určite zaslúžia vašu plnú pozornosť.

Dvanásty ročník Art+Film Gala bol viac než len večer plný lesku a pôvabu. Bolo to svedectvo o trvalej sile umenia a filmu formovať našu kultúru, spájať nás s našou minulosťou a osvetľovať ľudskú skúsenosť. Vo svojej podstate stelesňoval esenciu profesionality a odbornosti, ktorá definuje umelecký, filmový a módny priemysel.

Art+Film Gala je životne dôležité každoročné podujatie, ktoré nielenže oslavuje výnimočné talenty, ale tiež smeruje svoje výnosy na misiu LACMA. To zahŕňa upísanie významu filmu v kurátorskom programe múzea, podporu výstav, akvizícií, vzdelávacích programov a premietaní, ktoré skúmajú súhru medzi umením a filmom. Slávnostné podujatie sa rok čo rok uskutočňovalo vďaka štedrej podpore spoločnosti Gucci, ktorá zaisťuje kontinuitu tejto pozoruhodnej udalosti.

OCENENÍ LACMA ART + FILM GALA 2023

Tohtoročnou ocenenou je umelkyňa Judy Baca, ktorá začala maľovať nástenné maľby na steny prítoku rieky Los Angeles  koncom 70. a začiatkom 80. rokov 20. storočia a venovala sa rozprávaniu príbehu mesta prostredníctvom obrazov na verejných priestranstvách.

LOS ANGELES, CALIFORNIA – NOVEMBER 04: Honoree Judy Baca attends the 2023 LACMA Art+Film Gala, Presented By Gucci at Los Angeles County Museum of Art on November 04, 2023 in Los Angeles, California. (Photo by Stefanie Keenan/Getty Images for LACMA)

Počas večera ocenenú predstavila herečka Eva Longoria , následne nastal standing ovation a prejav Judy Baca : „Polovicu svojho života som maľovala v rieke Los Angeles a rozprávala  príbeh o ľuďoch, ktorí zmizli z brehov rieky.“

Ďalším oceneným bol režisér David Fincher, ktorého uviedol herec Brad Pitt so strhujúcim prejavom na jeho počesť. Fincher režíroval herca vo filmoch ako Sedem, Klub bitkárov a Podivuhodný prípad Benjamina Buttona.

LOS ANGELES, CALIFORNIA – NOVEMBER 04: Honoree David Fincher, wearing Gucci, speaks onstage during the 2023 LACMA Art+Film Gala, Presented By Gucci at Los Angeles County Museum of Art on November 04, 2023 in Los Angeles, California. (Photo by Stefanie Keenan/Getty Images for LACMA)

Nový film režiséra Davida Finchera s názvom  „The Killer“ má premiéru 10. novembra 2023 na Netflixe.

Michael Govan, riaditeľ LACMA, zhrnul podstatu vyznamenaných a opísal Judy Baca a Davida Finchera ako „silných rozprávačov, ktorých diela ponúkajú životne dôležité komentáre k histórii a ľudskej povahe“. Bola to noc, kde dve rôzne formy rozprávania, jedna prostredníctvom vizuálneho umenia a druhá prostredníctvom pohyblivého obrazu, zdieľali spoločnú scénu.

Môj život sa jedného dňa v roku 1994 navždy zmenil, keď som si sadol na kávu s Davidom Fincherom,“ povedal Brad Pitt. „Teraz neviem, či to, čo robíme, má v konečnom dôsledku význam. Myslím si, že na čom záleží, sú ľudia, ku ktorým sa pripútame, a nezmazateľná stopa, ktorú zanechajú v našom bytí.“

Medzi účastníkmi gala podujatia boli osobnosti a známe hviezdy hollywoodu, množstvo slávnych umelcov, áčkových hercov, miliardárskych darcov  a modelky v slinky  šatách Gucci  :  Jennifer Lopez, Ben Affleck, Jessica Chastain, Julia Garner, Salma Hayek Pinault, speváčka Billie EilishYara Shahidi, americká osobnosť internetu a podnikateľka Kim Kardashian, Emma Chamberlain, Laura Harrier a mnoho ďalších. Hostí poctil špeciálnym vystúpením spevák Lenny Kravitz predtým, ako sa vydali na nádvorie múzea, aby sa trochu zabavili. 

Večeru tento rok pripravil trojnásobný víťaz ocenenia Michelin Star, šéfkuchár Mattia Agazzi z Gucci Osteria da Massimo Bottura v Beverly Hills.  Podávali sa nakladané  šampiňóny a nepasterizovaný syr a  hlavný chod hovädzie filé s porcini.

Potom, čo si hostia dali predjedlo parmigiano reggiano royale, vyšiel na pódium riaditeľ LACMA – Michael Govan, aby formálne privítal prítomný dav a oznámil nadchádzajúcu výstavu Judy Baca – Painting in the River of Angels, v rámci ktorej umelkyňa  premení múzeum na jej ateliér a namaľuje  ďalšie dve časti jej ikonickej nástennej maľby Veľký múr v Los Angeles, ktorá zobrazuje históriu Kalifornie. Eva Longoria potom prostredníctvom svojej práce vzdala hold príspevku umelkyne  k obnoveniu mexicko-americkej histórie. 

GUCCI – „ANCORA NOTTE“

Po natáčaní kampane pre taliansku luxusnú spoločnosť s Miley Cyrus pod nápisom Hollywood sa dizajnér Sabato de Sarno presunul do centra mesta na každoročné Gucci’s Art + Film Gala v Los Angeles County Museum of Art alebo LACMA.

V novembrovú sobotu večer taktiež módny dizajnér Sabato De Sarno, novovymenovaný kreatívny riaditeľ talianskej značky Gucci, ktorá vstupuje do novej éry, predstavil svoju prvú kolekciu večerného oblečenia a formálneho pánskeho oblečenia pre módny dom s názvom „Ancora Notte“. Na podujatí debutovali modelky ako Nyajuok Gatdet, Abbey Lee, Mariacarla Boscono a Vittoria Ceretti. Je ticho sa šuskajúcou novinkou, že práve herec Leonardo di Caprio má ohromný záujem sa zoznámiť s talianskou modelkou Vittoriou Ceretti.  A tá sa,  ako je známe z talianskych médií, nedávno práve vydala.

Talianska módna značka Gucci s príjmami viac ako 11 miliárd dolárov v minulom roku bola sponzorom celého podujatia.

Keď sa hodina blížila k jednej v noci, neohrozený hostiteľ DiCaprio, stále v smokingu Gucci, sa odlepil od viceprezidenta Sotheby’s Jackieho Wachtera a Wolfsona a najlepšieho priateľa Tobeyho Maguirea, aby pozdravil niekoho cez miestnosť. DiCaprio vzal práve Vittoriu Ceretti za ruku a odkráčal smerom k východu z prístrešku Chateau. Je to umenie, film a móda a Lenny Kravitz a filantropia a Los Angeles, múzeá a celebrity a…možno…pravá láska.

Niekoľko týždňov po „Gucci Ancora“, debutovom módnom predstavení na septembrovom Milan Fashion Weeku, ktoré definovalo kódy nového šatníka talianskeho módneho domu  pre daný deň,  „Ancora Notte“  pokračuje v obohacovaní novej vízie Gucci  na  ódu na život po zotmení. Kolekcia má rovnaký postoj: je ukotvená v realite a je tvorená radosťou a ľudskosťou.

Dizajnér Sabato de Sarno tiež odhalil svoje prvé kroky k formálnemu pánskemu odevu a celebrity ako Pedro Pascal, A$AP Rocky, Elliot Page a Andrew Garfield sa zúčastnili podujatia odetí v modeloch Gucci od hlavy po päty, pričom zdôraznil  klasický taliansky rovný strih z 90. rokov zdobený archívne vrátil extrémne obrátené „G“ v štýle 90. rokov ako  Round Interlocking G, ktoré sa oficiálne vracia ako charakteristický kúsok značky Gucci.

Na inom mieste sa na gala prešli top celebrity Hollywoodu v honosnom vzhľade luxusnej značky po červenom koberci, aby zapózovali fotografom. Pozrime sa na ďalšie pamätné módne looky z tohto podujatia  prítomných hviezd. 

JENNIFER LOPEZ a BEN AFFLECK

Od Jennifer Lopez sme na červenom koberci očakávali výrazný vzhľad, no tentoraz sa prekonala. JLo sa na sobotňajšom galavečere LACMA Art + Film v roku 2023 objavila v nádherných priehľadných zlatých šatách Gucci, ktoré zahŕňali priehľadnú sukňu, takže jej vysoko strihaná zlatá spodná bielizeň bola odhalená. 

Jennifer svoj vzhľad zakončila nahými ihličkami, zlatou sponou, rubínovým náhrdelníkom, visiacimi diamantovými náušnicami a zlatým náramkom.  Lopezovo kovové zlaté číslo Gucci malo zmyselný rozparok po stehná, na ktorom boli vidieť jej lodičky na platforme Andrea Wazen. Jej manžel Ben Affleck vyzeral elegantne v klasickom smokingu.

KEANU REEVES a ALEXANDRA GRANT

Medzi najlepšie oblečené a najroztomilejšie páry patrili herec Keanu Reeves a jeho priateľka Alexandra Grant. Pár šťastne pózoval na fotografiách, pričom sa držali za ruky pred verejnou umeleckou inštaláciou „Urban Lights“, ktorú vytvoril umelec Chris Burden. Veľké svetelné stĺpy stoja pred múzeom a pozostávajú z 202 historických liatinových pouličných lámp zozbieraných z rôznych miest v južnej Kalifornii. 59-ročná hviezda Matrixu vyzerala elegantne a pekne v čiernom smokingu kombinovanom s čiernym motýlikom. Jeho dlhé vlasy mu splývali po plecia  s bradou.  Jeho partnerka, 50-ročná umelkyňa Alexandra Grant mala na sebe elegantnú čiernu róbu vpredu s vykrojením v tvare kľúčovej dierky . Ako doplnok mala malú čiernu kabelku a jemné korálkové náramky.

Ich módny výlet má mimoriadny význam, pretože išlo o jedno z prvých podujatí, na ktorom pred štyrmi rokmi v roku 2019 ako pár prvýkrát verejne debutovali. 

obrázky:  © Getty Images , STEFANIE KEENAN/GETTY, Lacma Art, Gucci

Ďalšiu časť článku o módnom červenom koberci z galavečera LACMA Film + Art Gala si môžete prečítať v pokračovaní na tomto blogu. 

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: