Milan Fashion Week – 6 módnych trendov talianskych dizajnérov, sezóna Jar/Leto 2024,  19. – 25. september 2023, časť II.

Milánsky týždeň módy sa úspešne skončil a nastavil trendy pre budúcu sezónu Jar/Leto 2024.  Miláno prinieslo istý druh milánskeho minimalizmu, ktorý sa teda prejavil nespočetnými spôsobmi. 

V Prade sa pri predvádzaní šiat modeliek vlnili sotva priesvitné šifónové vrstvy,  zatiaľ čo v MaxMara, Gucci, Bally a mnohých ďalších sa ako módny štýl ukázali krátke šortky s odhaleným zadkom

Šaty boli mini, keď boli zakryté  a maxi, keď boli prakticky priesvitné, a mnoho vzhľadov bolo ozdobených vlečkami z vejúcej látky, strapcami, viazankami na krku alebo vlečkami, aby sa tak dobre vchádzalo ako vychádzalo.

Prada – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Max Mara – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Gucci – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Gucci aj Tom Ford sa priklonili ku krátkym lemom a takmer nahej estetike, ktorá bola prítomná na celom milánskom týždni módy.  Horúco očakávaný debut nového kreatívneho riaditeľa Sabata de Sarna  značky Guci priniesol paletu modelov čistých línií, tlmených farieb, ultra-luxusných, ale nenápadných materiálov , pričom zaujala nenápadná sivá mikina s kapucňou v kombinácii s ultra krátkymi koženými šortkami. 

Gucci – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Fendi – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Bally  – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Prvá línia Petra Hawkingsa pre Tom Ford sa medzitým zahrala s kódmi zakladateľa, s hodvábnymi košeľami rozopnutými až po pupok, úzko strihaným krajčírstvom, mini šortkami a ultra-glam večernými šatami.

Tom Ford  – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Dráma Milan Fashion Weeku sa tým samozrejme neskončila. V talianskych kolekciách sa to hemžilo kryštálmi prakticky vo všetkom od topánok po oblečenie.

Attico, Blumarine , GCDS  – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Farby boli pastelové, ale výrazne úderné  a krajčírstvo bolo silné so stiahnutým pásom a ostrými ramenami – v tomto viedla značka Versace. 

Versace  – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Versace  – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

obrázky:  © pinterest, getty images, WireImage,  Vogue, Gucci, Bally, Attico, Ferragamo, Bottega Veneta, Prada, Max Mara, Fendi, Versace, Prada, Gucci, Tom Ford, Blumarine, GCDS

Trendy  z Milan Fashion Weeku  – pre sezónu Jar/Leto 2024  ,  si  môžete ďalej prečítať v pokračovaní v dvoch článkoch na tomto blogu.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: