Milan Fashion Week , Móda Ženy, 19. – 25. február 2019, trendy pre sezónu jeseň / zima 2019 -20

27. február 2019

Fendi, kolekcia Jeseň – Zima 2019 -20, Milan Fashion Week 02/2019, Móda Ženy

Uplynula ďalšia sezóna štvorice svetových módnych týždňov, New York, Londýn, Miláno a Paríž fashion Week, ktoré priniesli nádielku nových trendov pre sezónu jeseň/zima 2019 – 20 a tak sa pozrime na jeden z nich. 

Zimná sezóna Milan Fashion Weeku,  Móda Ženy, konaná vo februári 2019, na ktorom predstavili svoje novinky svetoví dizajnéri, bola doposiaľ  najväčšia. Tvorilo ju 179 nových kolekcií predvedených počas prehliadok v nabitom harmonograme módneho týždňa. Milan Fashion Week sa stal aj viac medzinárodný a to najmä vďaka spolupráci Fashion Hub a Camera Nazionale della Moda Italiana.  Je známy tým, že si udržiava  scénu módneho diania doma. Počas tohto týždňa módy predvádzajú  prevažne talianski dizajnéri a tie najväčšie značky svoje kolekcie uvádzajú v tradičných priestoroch. Spoločne tak vytvárajú tzv. milánsku módnu scénu v  rodinných pomeroch.

Max Mara, kolekcia Jeseň – Zima 2019 -20, Milan Fashion Week 02/2019, Móda Ženy

Vo všeobecnosti možno povedať, že Milan Fashion Week pre zimnú sezónu Jeseň / Zima 2019 -20 priniesol luxusné materiály, zdobenia a živé farby.

Kolekcie dizajnérov boli rozmanité  a tradične neprekvapujúce prehliadky s bizarnými šialenosťami predviedli známe značky Moschino a Gucci.   O najexpresívnejších prehliadkach z prehliadkových mól sa dočítate v predchádzajúcom článku , sledujte tiež facebook stránku blogu s názvom Mya Mirell Fashionista a instagram mya_mirell. 

Fendi, kolekcia Jeseň – Zima 2019 -20, Milan Fashion Week 02/2019, Móda Ženy

TRENDY  Z PREHLIADKOVÝCH MÓL MILAN FASHION WEEKU

Ako vždy sa našli prvky, motívy, siluety a  detaily,  ktoré mali návrhári módneho týždňa spoločné nehľadiac na to, ako veľmi sú v dizajnoch rozdielni. Trendy, ktoré priniesol Milan Fashion Week pre sezónu jeseň / zima 2019 – 20 sú nasledovné:  

KÁRO

Károvaný vzor  sa využíval často a vlastne nikdy z módy neodišiel. Tentokrát dizajnéri vyskúšali jeho univerzálnosť vo všetkom.  Videli sme priesvitné kárované vzory na modeloch značky EMPORIO ARMANI,

dekonštruktivistické káro na šatách od značky MARNI,

a mixované potlačené kárované kabáty od  portugalskej dizajnérky ALEXANDRA MOURA.

Kárované komplety zaradila pre túto sezónu aj talianska značka GUCCI

Ultra glam štýl značky VERSACE predstavil nový trend – SEXI NA TELO UPNUTÉ ZVIAZANÉ KOMPLETY. 

Na móle zažiarili modelky Candice Swanepoel (vpravo), ale aj mature modelky  Shadlom Harlow a Stephanie Seymour (čítaj článok Mature modelky Milan Fashion Weeku).

ESTETIKA MATRIXU

Do popredia sa počas februárového Milan Fashion Weeku (02/2019) dostala estetika matrixu

Ikonický čierny kožený look z Matrixu, ktorý začínal sláviť návrat minulý rok počas Milan Fashion Weeku v prehliadkach kolekcií pre sezónu jeseň 2019 zosilnel. Tento trend priniesla značka ALBERTA FERRETTI 

BOTTEGA VENETA.  Masívne bojové čižmy k celkovému bojovému looku a Matrix štýlu ešte viac dopomohli.

DRAMATICKÉ VÝSTRIHY

Zatiaľ čo dizajnéri z New Yorku predviedli túto sezónu zvlnené goliere, ich taliansky náprotivok zvolil mašľový golier a prehnané mašľové detaily. V romantickom podaní to na móle rozbalila značka MSGM a mašle sa objavili aj na sukniach a 

v rozmarnom prevedení v detailoch modelov značky FENDI.  Vysoké goliere s jasne citeľným rukopisom zosnulého návrhára KARLA LAGERFELDA boli tentokrát predstavené celkom netradične, ozdobené mašľovými detailami.

Mašle ako ľúbivé detaily na šatách značky Fendi sa objavili aj ako voľne padavé mašľové opasky. Zdá sa, že zimnú sezónu Jeseň / Zima 2019 -20 bude mašlí a romantiky všade dostatok. Mašle zdobili aj chvosty modeliek.

Značka VIVETTA pokračovala v mašľových rozmaroch,  romantických golieroch.

PRADA vo svojej vojenskej kolekcii s robustnými čižmami, tzv. trendovými „chunky boots“ prekvapivo predstavila aj jemnejšie modely so sexi dramatickými výstrihmi zdobenými taktiež mašľami.

Prada RTW Fall 2019, Milan Fashion Week

Taliansky provokatér a unikátny zástanca „ugly chic štýlu“, značka GUCCI vystriedala hrozivo vyzerajúce ostne v oblasti krku na niektorých modeloch s jemnejším variantom – mašľovým riešením goliera.   

O ostatných trendoch sa dočítate v nasledujúcom článku v druhej časti. 

zdroj obrázkov: Vogue It, Vogue com, pinterest 

Sleduj ma na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

 

Share: