Milan Fashion Week , Móda Ženy, 19. – 25. február 2019, trendy pre sezónu jeseň / zima 2019 -20

Pokračovanie k predchádzajúcemu článku:

Uplynuli ďalšie svetové týždne módy, New York, Londýn, Miláno a Paríž, ktoré priniesli nádielku nových trendov pre sezónu jeseň/zima 2019 – 20 a tak sa pozrime na jeden z nich. 

Vo všeobecnosti možno povedať, že Milan Fashion Week priniesol luxusné materiály, zdobenia a živé farby. Kolekcie dizajnérov boli rozmanité  a tradične neprekvapujúce bizarné kúsky a šialenosti predviedli známe mená,  značky Moschino a Gucci.   O najexpresívnejších prehliadkach z prehliadkových mól sa dočítate v predošlom článku , sledujte tiež facebook stránku blogu s názvom Mya Mirell Fashionista a instagram mya_mirell.  

TRENDY  Z PREHLIADKOVÝCH MÓL MILAN FASHION WEEKU

Ako vždy sa však našli prvky a motívy, siluety, detaily,  ktoré mali návrhári spoločné nehľadiac na to, ako veľmi sú v dizajnoch rozdielni. Ďalšími trednami, ktoré priniesol Milan Fashion Week pre sezónu jeseň / zima 2019 – 20 sú:  

NÍZKE KLOBÚKY SO ŠILTOM

Klobúky vyznievajú ako nie potrebné pre jesennú sezónu, ale na milánskych mólach sa objavili v trochu inej forme. Klobúky s dlhým farebným šiltom vo forme transparentného priezoru priniesla značka GUCCI,

GUCCI – Milan Fashion Week, Móda Ženy, február 2019, kolekcia pre sezónu jeseň/zima 2019 – 20, zdroj: vogue com

A vyhrnutý klobúk nasadený na hlave s dlhšou zadnou časťou zakrývajúci vlasy predviedol taliansky návrhár farebnej módy EMILIO PUCCI:

EMILIO PUCCI – Milan Fashion Week, Móda Ženy, február 2019, kolekcia pre sezónu jeseň/zima 2019 – 20, zdroj: vogue com

Ďalšou zaujímavosťou z milánskych mól sú klobúky priamo s otvormi na prednej strane šiltu, tieto netradičné klobúky predviedla značka VIVETTA:

VIVETTA – Milan Fashion Week, Móda Ženy, február 2019, kolekcia pre sezónu jeseň/zima 2019 – 20, zdroj: vogue com

PLÁŠTE A PELERÍNY

Plášť ako významná časť odevu zapamätateľná na super hrdinoch, cez kráľovských členov, ikonických hrdinov, vie dodať patričnú drámu každému outfitu. Plášte sa stali viditeľnou časťou prehliadkových mól tejto sezóny Milan Fashion Weeku, pre jeseň / zimu 2019 – 20.  Značka PRADA predviedla romanticky ladené čipkované plášte ako kontrast k vojenským lookom s masívnymi čižmami :

PRADA – Milan Fashion Week, Móda Ženy, február 2019, kolekcia pre sezónu jeseň/zima 2019 – 20, zdroj: vogue com

Značke MISSONI je vlastné poncho:

MISSONI – Milan Fashion Week, Móda Ženy, február 2019, kolekcia pre sezónu jeseň/zima 2019 – 20, zdroj: vogue com

A značka SALVATORE FERRAGAMO opäť priniesla kožené plášte:

SALVATORE FERRAGAMO – Milan Fashion Week, Móda Ženy, február 2019, kolekcia pre sezónu jeseň/zima 2019 – 20, zdroj: vogue com

Milan Fashion Week má renomé dedičstva luxusu, prezentujúc old-school bohatstvo, ktoré tradične zachovávajú známe značky. Aj počas tejto  sezóny jeseň / zima 2019 -20 Milan Fashion Weeku, vo februári 2019 sa to potvrdilo,  prevládali luxusné materiály s bohatým zdobením. 

Share: