Milan Fashion Week – Milano Moda Donna, GUCCI, february 22th 2017

whole fashion show in full hd you can see here: https://www.youtube.com/watch?v=FGW_8dMpxIU

Celú prehliadku úžasnej kolekcie módneho domu GUCCI si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=FGW_8dMpxIU

Cesta medzi snom a realitou – tak možno charakterizovať módnu prehliadku značky Gucci. Posledná módna show módneho domu Gucci bol blockbuster –  šialené predstavenie  kolekcie pánskych a  dámskych lookov  bolo umiestnená v impozantnom prostredí, ktoré bolo zárukou jeho úspechu.  Cesta medzi záhradami,  obývanými zvieratami  plnými rastlinstva a starovekých alchimistických dielní.

Módny návrhár ALESSANDRO MICHEL  uviedol svoju prvú módnu prehliadku, v ktorej muž kráča povedľa ženy spoločne. Podstúpil rozpor pre spolužitie radikálnych dualizmov, navodenie a nájdenie dialógu skoro nemožného medzi mnohostrannými pohľadmi na množstvo identít.

Gucci Hub milanese di via Mecenate 77 era trasformato nell’esoterico ed orientaleggiante Giardino dell’Alchimista da ALESSANDRO MICHELE di GUCCI, la prima collezione unisex della maison fiorentina, anche se ormai da varie stagioni Michele mandava indistintamente in passerella uomini e donne, mescolando generi in totale libertà.
Ispirazioni di GUCCI troviamo nella Cina degli ombrellini di carta o di seta, fino alle cotte di metallo finissimo portate sotto la canottiera rock, potevamo vedere looks particolari più divertenti i piercing decorativi, i collant con logo, le fasce da tennista con la scritta Gucci e sempre tra i nostri preferiti gli splendidi abiti a fiori.

Ouroboros – had, ktorý si požiera chvost, sa stal ikonickým symbolom kolekcie. Začiatok a koniec všetkého.   Módna prehliadka so 120 šialenými dekadentnými lookmi bola bez pochýb doposiaľ najúžasnejšou prehliadkou. Kolekcia bola nazvaná Alchemist’s Garden  a modeli predvádzali v priehľadnom plexi tuneli na štýl akoby letiskového prechodového terminálu, v  átriu okolo presklenej pyramídy umiestnenej v strede.Alessandro Michele ha preparato sfilare il futuro in un tunnel di vetro con salmodianti preghiere in sottofondo, ma un futuro che abbraccia a piene mani il passato, l’esoterismo, l’Oriente, tra ghirlande di fiori psichedelici e animali fantastici.

Gucci pavilón_Gucci pavilion 

source: gucci instagram

Modelky akoby opojené zvláštnosťou atmosféry, v ktorej hrali hlavnú rolu pôsobili ako éterické opojené bytosti.  Pohybovali sa ako v sne.  Mystickú atmosféru a zaujímavú divadelnú show podporovalo farebné meniace sa osvetlenie a príhodná hudba.

 

source: the telegraph.co uk

Najjednoduchšia charakteristická prezývka nového looku Gucci je “šik podivín”. Gucci poskytol v skutku kaleidoskop módnych kreácií. . Kukly na hlavách upevnené saténovou ružou zastrčené v svetríkoch s kontrastným opaskom,  lurexové plysované sukne, šaty s rómskou príchuťou  staromódne zvláštne topánky s čipkovanými ponožkami – to bol príklad jedného zvláštneho outfitu zo stovky predvedených.  zvláštneho outfit zo stovky predvedených. 

source: the telegraph.co uk

source: the telegraph.co uk

Každý look je hýrenie farieb a detailov. Ťažké robustné okuliare boli ozdobené diamantami. Neobvyklé divné doplnky ako paličky, netradičné zvláštne topánky, batožinové kufríky, klobúky, norkové tenisové čelenky sa vynorovali z okrajov tohto podivného looku sťaby šialené myšlienkové bubliny dotvárajúce look podivína.

source: the telegraph.co uk

source: the telegraph.co uk

Jadrom Gucci témy bola oslava rozdielnosti. “Šik podivín” je zrkladlom tejto doby. Uznávané platné regule, dvojice,  sexuálni predátori a obete sú odstavené bokom. Veku prináležiace odievanie sa, je už odviate vetrom. Staromódna nadutosť,  domýšlavosť  o módnosti, štýlovosti a gýčovitosti sa už nepoužíva. Obzvlášť odlišný casting na túto show a nedávne trailery pre nadchádzajúcu reklamnú kampaň uvádzajúcu výlučne čierni modeli, podčiarkol nového Gucci – nie iba jeho nový look ale aj spôsob zmýšľania.

This show invites featured hand written message by grafity artist Coco Capitán: „What are we going to do with all this future?“ At the end of fashion show the fashion designer ALESSANDRO MICHELE fun in yellow GUCCI thirt with the slogan: „I want turn back and belive in the story“ and green New York Yankees cap.

ALESSANDRO MICHELE lo stilista che ha rivoluzionato GUCII gioca con la parola a partire dall’invito “What are we going to do with all this future?” recitava l’invito alla sfilata, una frase dell’artista Coco Capitán, “Cosa faremo con tutto questo futuro”? Stessa riproduzione sulle T-shirt logate e indossate da modelle “aliene” e scintillanti.  

Túto show sprevádzal slogan: „Čo budeme robiť so všetkou touto budúcnosťou?“ od grafity umelcov Coco Capitan. Na záver vyšiel na mólo módny návrhár Alessandro Michele oblečený v žltom tričku Gucci s nápisom „chcem sa vrátiť späť a veriť v príbeh“ a zelenej New York Yankees šiltovke zdobenej výšivkou motýľa a svojím nickom.Na prehliadke sa objavil aj herec Jared Letto, ktorý potom spolu s ďalšími celebritami zavítal aj na afterparty a pošuškáva sa, že chystá nejakú spoluprácu práve s touto značkou. Nedivila by som sa, jeho zaujímavý look mi plne korešponduje s výsledným lookom Gucciho “chic podivína”.

Herec Jared Leto na Gucci aterparty v outfite Gucci. 

Jared Leto attends the Gucci After Party event during Milan Fashion Week Fall/Winter 2017/18 on February 22, 2017 source: pinterest, twitter source:

Share: