Milan Fashion Week – Milano Moda Donna, MOSCHINO, february 23th 2017

JEREMY SCOTT for MOSCHINO and Miuccia PRADA presented thought-provoking collections on Day 2 of Milan Fashion Week.

Týždne módy sú známe najmä  tým, že návrhári popúšťajú uzdu svojej fantázii a často krát zájdu až do šialeností. To je na nich preto veľmi zaujímavé a zanechávajú pôsobivé momenty. Módni návrhári  na tomto týždni predstavili svoje kolekcie na jeseň/zimu, predpovedali jesenné trendy  a nebola núdza ani o módne výstrelky.

Predovšetkým značka MOSCHINO rada šokuje a vždy prinesie niečo inovatívneho, vie ako zaujať hostí, ktorí sa potom ostanú  pozerať  v nemom úžase. Ani na tejto prehliadke tomu nebolo inak.

Na tomto týždni módy v Miláne zvíťazila v tvorbe jednotlivých návrhárov sloboda a individualita. Každá módna značka  prezentovala trendy v spôsobe viac osobnom. Celú prehliadku úžasnej kolekcie módneho domu MOSCHINO si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=ULi_WomcOcI a na mojej stránke  na facebooku, kde nájdete videa vo full formáte s názvom Mya Mirell Fashionista

JEREMY SCOTT per MOSCHINO punta tutto sull’arte dell’imballaggio e fa sfilare le modelle con abiti che riproducono materiale da imballaggio decorati dalla scritta “fragile” e dall’immancabile logo della maison milanese.

MOSCHINO wanted to schock as allways. The show opened with models in neat suits and jackets made to resemble packing materials: a cardboard suit trimmed in packing tape; a sack dress that was literally a sack; boots that looked like corrugated cardboard and suits made out of moving blankets, all of it done in riffs on classic lady silhouettes. Then, came wildly printed ensembles meant to be torn up  Moschino magazine editorials fashioned into fashion.  

Fashion dizajnér Jeremy Scott pre módny dom Moschino postavil svoju prehliadku na obalových materiáloch a recyklácii a povýšil toto na umenie.

Celkový look dotvárali kartónové výrazné okuliare s hrubým rámom či šiltovky s výraznými nápismi Moschino. Niektoré modely boli celé výrazne farebné s masívnymi kovovými doplnkami.

Hneď po kartónových šatách modelky predviedli výrazne farebné modely s masívnymi kovovými šperkami a hrubými výraznými kartónovými okuliarmi. 

With George Michael’s “Too Funky” song, the looks rivaled the vintage kitsch in Michael’s video.  There was a dress layered under a dry cleaning bag, accessorized with a single, missing sock purse, a Hefty bag cocktail dress that erupted around the shoulders in a ruffle of garbage and a hilarious shower curtain gown complete with bathmat stole.

modelka Cara Taylor (vľavo) ktorú môžete vidieť aj na mojich fotkách z ďalších prehliadok (napríklad po prehliadke Salvatore Ferraggamo) vo farebnom modely na prehladke kolekcie značky MOSCHINO na milánskom týždni módy

Bolo sa skutočne na čo pozerať. Modelky mali okrem šiat pripomínajúcich papierové obaly, vrecia,  na hlavách zaujímavé klobúčiky z kartónov a lepiacich pások, doplnky k jednotlivým outfitovým kreáciám z metalových odpadových obalov ako plechovice, náhrdelníky z masívnych reťazí s ozdobami v podobe žiletiek, kľúčikov, zámkov, či enormných kruhových príveskov, bedrá zdobili podobné reťazové masívne kovové opasky.

kartónový klobúčik zdobil hlavy modeliek počas prehliadky módneho domu MOSCHINO

paper hat MOSCHINO fashion show_Milan Fashion Week_february 23th 2017 source: Moschino

V skutku zaujímavá show plná nápaditých kreácií.  Jasne čitateľný bol model šiat z lesklého čierneho materiálu,  doslova imitácia vreca na odpadky, kde modelka mala na hlave klobúk z kruhového kontajnera a v ruke držala kabelku  v tvare mini kruhového kontajnera alebo transparentné igelitové šaty s klasickým kovovým vešiakom v podobe ozdoby na hlave, či model šiat z kovových náramkových hodiniek.  

Diváci si mohli vybrať z množstva spletitých modelov, kde sa fantázii medze nekládli a šialenosť hrala prím. Také  igelitové priehľadné šaty s klasickým kovovým vešiakom ako doplnkom na hlave boli len jednou z množstva kreácií, ktorými módny dom Moschino šokoval prítomných divákov.

Zaujímavá módna kreácia značky MOSCHINO –  klobúčik z kartónovej krabice zdobiaci hlavu modelky  a priesvitné igelitové šaty s módnou ozdobou vo vlasoch v tvare vešiaka – aj takéto výstrelky z dielne MOSCHINO si mohli diváci pozrieť na týždni módy v Miláne.

Jeremy Scott pre Moschino sa zameral  na obaly a recykláciu a povýšil toto na umenie. Modelky zaodel do šialenej kreácií. a nechal predvádzať v modeloch, ktoré reprodukujú obalový materiál a ešte vyšperkoval nápisom „krehké“

MOSCHINO fashion show_Milano Fashion Week_february 23th. 2017 source: Moschino

Modelka Kendall Jenner v papierových šatách s lepiacimi páskami a klobúčikom na hlave v tvare škatuli počas prehliadky módneho domu MOSCHINO na milánskom týždni módy.

Modelka Gigi Hadid (vľavo) v kartónových šatách šialenej kolekcie značky MOSCHINO počas milánskeho týždňa módy.

Modelka Cara Taylor v kartónových šatách počas prehliadky kolekcie MOSCHINO na milánskom týždni módy.

Modelka Bella Hadid v korzetových minišatách s metalických náramkových hodiniek – skutočne zaujímavá kreácia a perfektný výsltrelok, šialený nápad vždy prekvapivého módneho domu MOSCHINO – prehliadka kolekcie počas milánskeho týždňa módy. 

prehliadka módneho domu MOSCHINO na týždni módy v Miláne, 23. februára 2017 – modelky na móle predvádzajúce šialené výstrelky s kolesom alebo vrhchnákom od smetného koša na hlavách

prehliadka módneho domu MOSCHINO na týždni módy v Miláne, 23. februára 2017 – modelky predvádzajúce šialené kreácie v podobe kartónových šiat, šiat z plastových obalov, sáčkov, lepiacich pások, výrazné celofarebné kreácie s masívnymi metalickými šperkami

 

 

 

   

Share: