Jesenné trendy 2022 – ako sa obliekať vo vrstvách

S príchodom chladnejšieho počasia sa začíname zahaľovať a babušiť  do teplejších vrstiev a práve vrstvenie je trend, ktorý vládne móde roku 2022.  Ako sa stať pravým expertom na vrstvený vzhľad a vytváranie módnych kreácií ako z ulíc fashion weekov, je zručnosť, ktorej môže dopomôcť  táto inšpirácia štýlových vzhľadov.  Samozrejme, budete potrebovať aj značnú dávku fantázie, ktorej môžete smelo popustiť uzdu . 

Ale kde teda začať? Aby sme pochopili, ako sa obliekať vo vrstvách, poslúžia nám príklady módnych nápadov tých najlepších street style lookov – módny vzhľadov z ulíc počas fashion weekov.  Experimentovaniu s  viacvrstvovým vzhľadom, tzv. „layered lookom“  sa medze nekladú, stačí vyskúšať týchto pár tipov. 

VRSTVENIE S TOPOM, SAKOM A KABÁTOM

Módny vzhľad môžeme kombinovať s vrchným topom, ľahko vymeniteľným na telo,  blejzrom a kabátom. Je to zlatý štandard troch vrstiev, z ktorého sa vychádza a s ktorým presne docielite to, čo chcete, pričom tri vrstvy sú vždy lepšie ako dve. Môžete pritom skúsiť experimentovať aj s tričkami, bundami a vrchným oblečením, ktoré navyše môžete skombinovať s plisovanou sukňou. Vytvoríte si tak vzhľad, ktorý už sám o sebe šteklí našu predstavivosť a podnecuje ju na ďalšie módne šantenie. 

VRSTVENIE S TEXTÚRAMI A OBJEMAMI

Vrstvenie je možné vyskúšať aj prostredníctvom textúr a objemov, kde cez polokošele a rôzne topy obliekame maxi prešívanú páperovú bundu s viditeľným prešívaním.  Tak docielite módny štýl skombinovaný s textúrami a objemami.

Vrstvenie rôznymi textúrami môžeme docieliť ak ku svetru s rolákom pridáme teplý farebný plášť alebo kabát. Možnosti sú veľké, môžete navrstviť dokonca farebný plášť a tenší kabát podobne ako to robia  štýloví fashionisti z ulíc počas módnych týžďňov. Využiť môžete  doplnky ako sú šály, šatky a ostatné prislúchajúce prvky outfitu.

VRSTVENIE TÓN V TÓNE

Ďalším spôsobom vytvárania jesenného-zimného looku vrstvením je zotrvanie vo farebnej palete. Tajomstvo vrstvenia tón v tóne spočíva v zameraní sa na textúry a objemy. Príkladom môžu byť kožené nohavice so svetrom  v štýle polokošele a prešívanou páperovou bundou, ktoré  vytvoria krásny vrstvený outfit ladený tón v tóne.

imaxtree

imaxtree

VRSTVENIE – PRAVIDLO ELEGANCIE

Ako docieliť elegantný vrstvený look? Návod pre  pouličný look podľa pravidla elegancie je jednoduchý. Oblečte si kabát, pod kabátom vás bude hriať sako, pod sako zvoľte top či body a osvojte si stratégiu vrstvenia. 

Elegantné a sofistikované vrstvenie docielite aj kombináciou rolákového svetra a maxi plášťa či kabátu. V jesenných žiarivých tónoch príbuzných s doplnkami budete na ulici zaručene neprehliadnuteľná. Pod kabátom v krásnom voňavom sušienkovom odtieni uprednostnite roláky  pred košeľami.  Sú teplejšie, výraznejšie  a pôsobia chladnejšie vzhľadom k obdobiu.

VRSTVENIE OTOČENÍM – TRENČKOT A KABÁT OPAČNE

Čo takto vrstvený vzhľad docielený s trenčkotom cez sveter či kabát?   Že nie? Tak potom si pozrite štýl módnych lookov z ulíc a nechajte sa inšpirovať.

info@imaxtree.com

VRSTVENIE  – PREŠÍVANÁ BUNDA V CHROMATICKOM KONTRASTE

Prešívaná páperová bunda je späť.   S matelassé efektom s prešívaním tón v tóne je neodolateľnou kombináciou, ktorú musíte vyskúšať.  Bunda sa nosí  v chromatickom kontraste, navrstvená cez cuissardské čižmy v kombinácii s rolákmi.   Tento štýl je ideálny jesenný look, ktorý je veľmi chic a v ktorom zažiarite aj v sychravom počasí.

VRSTVENIE KLASICKOU TROJICOU S PLISOVANOU SUKŇOU

Tričko, potom sako a na to  kabát je  neprekonateľná trojica klasického štýlu vrstvenia, ktorú štýlovo doplníte  károvanou a plisovanou sukňou. Vyskúšajte tento štýl v obliekaní a uvidíte, že je náramne jednoduchý na vytváranie ako aj pohodlný na nosenie.

VRSTVENIE FORMOU DOPLNKOV

Vrstvenie v štylizovaní módneho outfitu prechádza aj cez doplnky, ako je šatka a šál použitá ako prehoz na  pleciach, cez hlavu alebo  na saku. V tomto prípade môžeme smelo využiť štóly, šály a hravo skombinovať s kabelkami a čižmami. Fantázii sa medze nekladú a pri zaujímavom zvolení farieb tak môžete vytvoriť štýlové módne looky  style looky ako tie z ulíc známych fashionistov, ktoré predvádzajú počas svetových týždňov módy.

imaxtree

VRSTVENIE DÚHOVÝM AKCENTOM

Poslednou inšpiratívnou možnosťou ako docieliť vrstvený vzhľad je s dúhovým akcentom? Že si to neviete predstaviť? Stačí si obliecť sveter, etno-chic sako, maxi farebný šál a voila, zaujímavý outfit je na svete.

Share: