Hypnotická kráska Ursula Andress – detstvo, kariéra a vzťahy,  časť II.

Legendárna herečka Ursula Andress, medzinárodný sexsymbol, ktorá svojou postavou očarila masy divákov v bielych bikinách,  sa zapísala do histórie kina a módy.  Sexi Venuša vynárajúca sa z krištáľovo čistého mora Jamajky očarila hercov Seana Conneryho – agenta 007 ako aj herca Iana Fleminga, autora ságy o Jamesovi Bondovi. Charizmatická herečka sa preslávila ako najkrajšia Bond Girl, ktorá bola prvá v najsexi bikinách  a po začatí svojej kariéry v roku 1945 sa vyšplhala do úžasných výšok.

Švajčiarsko-nemecká herečka, ktorá odišla do dôchodku v roku 2005, sa stala známou po celom svete ako ikonická potápačka Honey Ryder a láska herca Seana Conneryho vo vôbec prvej bondovke  z roku 1962. Keď vyliezla z vody , Connery nebol jediný, kto zalapal v tom čase po dychu.

Bol to pre mňa veľký moment,“ povedala raz Ursula pre Sunday Post. „Myslím si, že tieto jednoduché bikiny úplne zmenili moju kariéru. Vďaka tomu som bola úspešná. Dostala som slobodu vybrať si budúce úlohy a stať sa finančne nezávislou.“

Už predtým som nakrútila niekoľko filmov, ale nič nemalo taký vplyv ako scéna v Dr No.“

SLÁVA A KARIÉRA URSULY ANDRESS 

60-te roky minulého storočia boli pre blonďavú krásku prosperujúcim obdobím. V roku 1963 si Ursula Andress zahrala po boku Elvisa Presleyho ako hlavnú ženskú úlohu vo filme Fun in Acapulco.

Okamžite sa začali šíriť chýry o romániku medzi Ursulou a Elvisom,  pričom na kráľa rock’n’rollu jeho nádherná kolegyňa očividne veľmi zapôsobila. Podľa ľudí blízkych Elvisovi sa však medzi týmito dvoma hercami nič nestalo.

V knihe Pricille Presley Elvis a ja si pripomenula, čo Elvis povedal o Ursule a jeho citoch k nej. Priscilla povedala, že Elvis si myslel, že Ursula má „telo ako muž“ bez bokov a s ramenami širšími ako on. „Hanbil som sa vyzliecť si vedľa nej moje prekliate tričko,“ povedal Elvis.

V roku 1967 sa Ursula objavila v bondovskej satire Casino Royale. Film bol obrovským kasovým trhákom a podľa London Life  Ursula zarobila  240 000 dolárov za to, že hrala rolu nádhernej Vesper Lynd v úlohe bohyne.

URSULA ANDRESS – DETSTVO, ĽÚBOSTNÉ VZŤAHY A KARIÉRA

Ursula Andress sa narodila do rodiny so siedmimi súrodencami. Jej matka bola zo Švajčiarska a jej otec, Rolf Andress, bol nemecký diplomat. Ako tínedžerka bola Ursula nepokojná a v 17. rokoch utiekla do Talianska s mužským hercom.  Rodičia ju chceli chrániť, no švajčiarska kráska prezradila, že o panenstvo prišla so ženatým francúzskym hercom Danielom Gelinom v roku 1953, keď mala 17 a on 32.

Mladá Ursula ako modelka v Ríme v roku 1955. 

V priebehu rokov mala Ursula veľa horúcich románikov. Bola romanticky zapletená s hviezdami ako Dennis Hopper, James Dean, Gerardo Amato, John Richardson,  Jeff Speakman, Paul Roberto Falcã a Juliom Iglesiasom a ďalšími.

Mandatory Credit: Photo by ANL/Shutterstock (5823655a)
Actress Ursula Andress With ‚unknown‘ British Actor John Richardson Who Has Been Signed To Co-star With Her In The New Film Version Of Rider Haggard’s Novel She. Box 686 1119051640 A.jpg.
Actress Ursula Andress With ‚unknown‘ British Actor John Richardson Who Has Been Signed To Co-star With Her In The New Film Version Of Rider Haggard’s Novel She. (for Full Caption See Version) Box 686 1119051640 A.jpg.

Ursula Andress s britským hercom Johnom Richardsonom. 

Ursula bola ako hviezda objavená v Taliansku.  „V Ríme každé dievča s blond vlasmi bolo za bohyňu.  Taliani ma oslovovali na ulici a s nadšením  hovorili: Musíš byť na fotkách. Musíš !   Tak som nejako skončila vo filmoch,“ povedala raz Ursula.

Mladá žena chcela byť herečkou a podarilo sa jej získať menšie úlohy v talianskych filmoch. Netrvalo dlho a Ursula padla do oka Paramount Pictures a potom sa presťahovala  do Spojených štátov. Po preplávaní Atlantiku sa nakoniec stretla s Jamesom Deanom. Chvíľu spolu chodili, bolo to krátko pred hercovou smrťou.

Potom sa Ursula stretla s vychádzajúcou hviezdou Johnom Derekom,  známym hraním po boku Humphreyho Bogarta vo filme Knock on Any Door. Zamilovali sa do seba na prvý pohľad a vzali sa v Las Vegas v roku 1957.  Derek, ktorý bol v tom čase ženatý otec, opustil rodinu, aby mohol byť s 19-ročnou Ursulou. „Naučil ma, ako byť ženou,“ povedala v roku 1986. „Nevedela som nič o svete pred ním. Bola  som ešte dieťa a on ma naučil milovať. Bol to krásny vzťah.

Ursula Andress a John Dereck – 1957 .

Manželstvo s Derekom bolo jediným dôvodom, prečo Ursula zostala v Hollywoode. Žiaľ, kontakt s Paramount jej nepriniesol žiadnu filmovú rolu, čiže bola viac-menej nezamestnaná.

Ursula Andress a John Dereck – 1956.

Väčšinu času som trávila pozeraním starých filmov Marlene Dietrichovej,“ povedala v roku 1963 publicistovi Jamesovi Baconovi. Boli prípady, keď sa šírili zvesti naznačujúce, že bude hrať po boku svojho slávneho manžela,  ale nikdy sa to neuskutočnilo.

Jej manželstvo s Johnom Dereckom sa skončilo v roku 1964, keď Ursula opustila Dereka, aby žila s veľkou francúzskou filmovou hviezdou Jean-Paulom Belmondom. Pár bol spolu takmer osem rokov. Podľa Ursuly bol Jean-Paul láskou jej života. On (Jean-Paul) bol najvášnivejším a najžiadanejším mužom na svete. Bol senzačný, neuveriteľný, fantastický.  S ním som objavila  svety, o ktorých som ani netušila.

Začiatkom 60-tych rokov  konečne dostala Ursula  šancu objaviť sa na veľkej obrazovke. A nebola to hocijaká rola – Ursula dostala príležitosť zahrať si vôbec prvú Bond girl.

Ako Honey Ryder v bikinách zaujala publikum a stala sa medzinárodným sexsymbolom. Scéna, keď sa vynorí z Karibského mora oblečená v bielych bikinách a na boku má veľký potápačský nôž, sa stala okamžite ikonickou.  Rola Honey Ryder navždy zmenila Ursulin život. Dokonca aj dnes je meradlom, ktorým sa merajú všetky Bond girls. Ursula bola v tomto projekte dabovaná – dialóg urobila hlasová herečka Nikki van der Zyl. 

Ursula a Sean Connery  sa po tomto ikonickom filme stali dobrými priateľmi a zostali v kontakte aj potom.   Keď škótsky herec v roku 2020 zomrel, Ursula bola jednou z prvých, ktorá sa podelila o to, čo si skutočne myslela o svojom kolegovi.  ,,Bol to skvelý muž. Dnes už takíto muži neexistujú, všetci sú príliš narcistickí, príliš zahľadení do seba. Niekto ako Sean sa dnes hľadá ťažko. Bol to skvelý priateľ a báječný herec,“ povedala.

Počas natáčania Súboja titanov v roku 1979 sa Ursula stretla s hercom Harrym Hamlinom. Bol o 15 rokov mladší ako ona, ale na tom nezáležalo – Ursula a Harry sa do seba zamilovali takmer okamžite. Pár sa nikdy nezosobášil, no v roku 1980 sa im narodil syn. Ursula mala 44 rokov, keď porodila syna Dimitrija Alexandra Hamlina.  V roku 1983 sa Ursula a Hamlin rozišli. Podľa vtedajších správ to bol práve Hamlin, kto Uršulu opustil, aby sa viac sústredil na svoju kariéru. Ursula zostala v Los Angeles vychovávať ich syna Dimitriho.

Dnes je Dimitri dospelý a kráča v stopách svojich rodičov.   Dimitri so svojimi rodičmi v roku 2006 v Edinburghu v Škótsku na oslave Ursuliných 70. narodenín.

Ursula Andress so svojím  synom Dimitrim  (na foto, narodeným v roku 1980). 

Ursula Andress, vtedy 44-ročná žena vyskúšala prakticky všetko: herectvo, modeling a účinkovanie v hudobných videách.

Po rozchode s Hamlinom randila Ursula s mnohými peknými mužmi  vrátane brazílskej futbalovej hviezdy Paula Roberta Falcãa.

V 70. rokoch sa Ursula posunula a opäť   hrala v niekoľkých akčných filmoch. Bola tiež dosť aktívna v televízii a v 80-tych rokoch sa objavila v telenovele Falcon Crest. Žiaľ, často skončila ako typická sexica.  Filmári ju chceli najviac v úlohe sexi ženy ako chladnú blond sex bombu, čo však nebolo nevyhnutne Ursuliným želaním.

ROME, ITALY – NOVEMBER 01: Ursula Andress attends Doppia Difesa Gala during the 12th Rome Film Fest at Hotel Bernini Bristol on November 1, 2017 in Rome, Italy. (Photo by Venturelli/Getty Images)

V 90-tych rokoch  mala Ursula krátky vzťah s odborníkom na bojové umenia Jeffom Speakmanom, a Ursula odvtedy nebola s nikým verejne spojená.

Ursulina posledná herecká úloha  pochádza z roku 2005, keď hrala „Madonnu“ v nízkorozpočtovom filme Die Vogelpredigt.

Ursula Andress , bývalá hviezda filmového plátna a beauty ikona  je však stále veľmi umelecká duša.  Miluje maľovanie a zostáva vášnivou fotografkou.

Obrázky:  ©Paramount Pictures, Fun in Acapulco, 1963, Vintage Everyday, Michael Montfort, Michael Ochs, mediastorehouse co uk, globephoto, Guliver Image

Prvú časť článku o slávnej Ursule Andres si môžete prečítať  v histórii na tomto blogu v kategórii Fashion . 

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

Share: