Valentino – kolekcia Jar / Leto 2021, Milan Fashion Week, Valentino Phygital Fashion Week, trendy pre Leto 2021

Ak niekto vie, ako zaujať a vyvolať hysterický ošiaľ svojou kolekciou a módnou show, je to taliansky dizajnér Pierpaolo Piccioli. Nenapodobiteľný kreatívny riaditeľ značky Valentino sa presadil ako jeden z popredných súčasných vizionárov módy,  každodenného obliekania a remeselníckych doplnkov. Vo svojich víziách kolekcií do detailov vnáša pozornosť  na úrovni couture, ktorá zráža na kolená aj tých najostrieľanejších milovníkov štýlu.

Majstrovské krajčírstvo a zručnosti a naplno prejavili počas predstavenia kolekcie pre sezónu Jar/Leto 2021, ktoré malo premiéru v septembri 2020  v Miláne. Taliansky módny dom Valentino debutoval na miláno „Phygital fashion weeku“ , jeho digitálnej forme počas zúriacej koronavírusovej pandémie so svojou letnou kolekciou, ktorá pre  sezónu  Leto 2021 obsahuje nepreberné množstvo farebných kvetinových potlačí sprevádzaných vlnitými siluetami. 

 

VALENTINO – KOLEKCIA JAR/LETO 2021 NASIAKNUTÁ ROMANTIKOU

Optimistická letná zbierka modelov Valentino pre sezónu Jar/Leto 2021  je plná cukrárskych žiarivých rób, ktoré očarili divákov v závere show vo farbách lila, červenej, neónovo oranžovej, horúcej ružovej a nechtíkovej. 

Vytvorenie samotnej kolekcie dalo 120 hodín práce, ktorá pozostávala z 1200 kvetov a rastlín z 34 odrôd pochádzajúcich z  ôsmich rôznych krajín. Celé video z  módnej prehliadky si môžete pozrieť tu: 

https://www.youtube.com/watch?v=RktAHdMZOAs

Pred samotnou milánskou módnou show „phygital Valentino“ streamovala značka video, ktoré bolo vizuálnymi poznámkami k prehliadke a zobrazením celého procesu  zostavenia kolekcie.

Na prehliadku boli pozvaní vybraní hostia v rámci prísnych protipandemických opatrení, ktorí sedeli na blokoch dištančne vzdialených od seba, zatiaľčo zvyšok sveta mohol sledovať módne predstavenie online.

V súlade s našim súčasným globálnym stavom  znamenal dizajn kolekcie v pandemickom čase obmedzenejší prístup k obliekaniu, vrátane zavedenia spolupráce medzi Levis, vysoko módnym prevedením ich tvaru bootcut 517.  Boli spojené s robustným novým vzhľadom ikonického ‘Rockstud’, ďalšieho nového produktu v repertoári Valentino. 

Prírodou zrekonštruovaný priestor pripravil pôdu pre nový mód šiat Valentino, ktorý sa odklonil od maximálneho množstva plného pokrytia smerom k lookom, ktoré sa vlnili, splývali a  vznášali popri telu  preniknuté všade sa vznášajúcou romantikou.

VALENTINO JAR/LETO 2021 – KOLEKCIA POHYBUJÚCA SA MEDZI EXTRÉMAMI

Valentino definoval svoju kolekciu Jar /Leto2021 ako kolekciu „ktorá sa pohybuje medzi extrémami“ a nič nemohlo byť príkladom viac ako kontrast medzi prvým a posledným vzhľadom. Prvým z nich je letný plášť pinafore v neočakávanom odtieni čiernej farby, ktorý lemuje hornú časť stehien. Posledný je karmínovo červená, číra šifónová róba, ktorá sa vlní z tela von.

Aj keď je tentokrát Valentino estetika zjednodušená, stále je tu na čo čakať. 

Kombinácia high/low kontrastov  je niťou spájajúcou každý vzhľad v kolekcii . Valentino pre leto 2021 na móle predstavil romantické sedliacke blúzky spárované s džínsami značky Levis , čipkované textílie zo slamy a šaty vyrobené z háčkovaného úpletu pokryté kvietkami pozdĺž sukne.

VALENTINO – TRENDY PRE JAR/LETO 2021 

Remeslo sa dotýka mnohých vzhľadov, rovnako ako  teraz podpísané Valentino veľké kvetinové potlače.

Na mólo sa vracia aj slávny model „Rockstud“, ktorý má tentoraz nadrozmerné cvočky zdobiace masívne tašky i špicaté topánky na rovnej podrážke, čo sú najvýraznejšie trendy pre Leto 2021.

Trendom pre leto 2021 sa stávajú aj háčkované modely.

Nejde sa nezamilovať do spoločenských šiat Chartreuse zakrytých nepriehľadnými Rorschachovými škvrnami na vrchnej látke. Škvrny sú načrtnuté v trblietavých pailletách, vďaka čomu je celý povrch lesklý.  

Lemované okraje a strapce sú pre  sezónu Leto 2021 opäť  naspäť  nádherne ilustrované na medených flitrových šatách.

Po takom pochmúrnom roku 2020, akým si prešiel celý módny svet, zaujíma Valentino  jednoznačne sebavedomú pózu a svojou optimistickou kolekciou nás uisťuje o svetlejších dňoch do budúcna.

obrázky: © Valentino, Vogue

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

Share: