Versace  kolekcia Jar / Leto 2021, Milan Fashion Week, Móda Ženy – promenáda v mýtických vodách Atlantiku

Súčasná situácia vo svete poznamenaná pandémiou koronavírusu spôsobuje neustále otrasy v biznise a to takmer v každom odvetví.  Negatívne zasiahla celý módny svet, módne domy a značky, týždne módy nevynímajúc. Dizajnéri v zápase o  udržanie sa na trhu a na módnej scéne sa súčasne snažia znovu postaviť na nohy módne dianie a prehliadky. Prebiehajúce týždne módy, ktoré sa tradične konajú aj v týchto mesiacoch a prezentácie kolekcií však nabrali  novú tvár. Aj po roku a pol pandémie (od februára 2020) je v letnom čase v mesiaci jún 2021 na milánskej módnej scéne počas prehliadkového týždňa Móda Muži,  vyčlenených len pár prehliadok konaných tradičnou formou.  Ostatné módne show budú prezentované v online rovine.  

MILAN FASHION WEEK, MÓDA ŽENY, JAR/LETO 2021 – REFLEXIA NA PANDEMICKÚ SITUÁCIU

Zatiaľčo New York Fashion Week zažil veľmi málo klasických módnych show a takmer žiadny street style,  konali sa filmové a streamované módne prezentácie, Miláno sa snažilo znovuoživiť tradičný Milan Fashion Week. Pozrime sa na Milan Fashion Week a prehliadky kolekcií dámskej módy Moda Donna pre sezónu Jar/Leto 2021, ktorý sa konal v septembri 2020 a prehliadku talianskej luxusnej značky Versace.

Talianski dizajnéri počas Milan Fashion Weeku využili módne prehliadky kolekcií ako reflexiu na súčasnú pandemickú situáciu a svetový lockdown.  Jednotliví návrhári na túto situáciu reagovali po svojom. 

VERSACE KOLEKCIA JAR / LETO 2021 – PROMENÁDA V MÝTICKÝCH RUINÁCH ATLANTIKU

Donatella Versace, kreatívna dizajnérka módneho domu Versace,   preskočila všetko a vzala divákov do hlbín oceánu.  Módna prehliadka inšpirovaná podmorským životom mala z časti aj skutočné publikum, no tvorili ho zamestnanci značky Versace (negatívne testovaní na Covid-19). Show prenášaná prostredníctvom živého prenosu, live streamingu zobrazovala modelky v mýtických ruinách podzemného mesta Atlantiku s vlhkými vlasmi a všade prítomnými morskými motívmi.

„Chcela som vytvoriť niečo rušivé, niečo, čo by bolo v súlade s tým, čo sa zmenilo vo vnútri nás všetkých.“ „Pre mňa to znamenalo snívať o novom svete. Svet tvorený praskajúcimi farbami a fantastickými stvoreniami a svet, v ktorom môžeme všetci pokojne spolunažívať. Táto kolekcia má pozitívnu dušu a je optimistická, zasnená, pozitívna … Toto je oblečenie, ktoré vám prináša radosť. “

VERSACE JAR / LETO 2021 – PRIPOMIENKA KOLEKCIE GIANNI VERSACE 1992

Trblietavé hviezdice a mušle boli pripomienkou kolekcie Gianni Versace módnej show pre  Jar/Leto 1992,   prinášajúce nostalgický pocit do žiarivého nového dizajnu značky VERSACE pre nasledujúcu letnú sezónu 2021. 

Modely vyrobené tak, aby vyzerali ako ligotavé morské tvory podčiarkoval styling modeliek – vlhké vlasy a orosená pokožka. Prehliadka kolekcie osadená do slabo osvetleného priestoru pokrytého pieskom lemovaného rozbitými rímskymi stĺpmi oživila námornú víziu pre Jar/Leto  2021 a vrátila taliansku módu tlač domu Trésor de la Mer, ktorú pôvodne navrhol Gianni Versace v 90. rokoch.

Modelka Cindy Crawford na ikonickej prehliadke Gianni Versace, Jar/Leto 1992 . 

foto – runway magazine

Mušle a motívy hviezdic boli pretavené do kolekcie rôznymi spôsobmi, od vrcholov podprsenky pokrytých krištáľmi až po ozdoby na klasických čiernych blejzroch.

K odevom v línii inšpirovanej prvkami prírodného sveta patria šaty a šaty, ktoré majú lemovky Onda ovplyvnené vlnami oceánu. 

Morské vlnobitie tvorili v kolekcii mini sukne a šaty s lemom, športové kúsky inšpirované neoprénmi a neónové odtiene pripomínajúce farebné koralové útesy. Ak ťa Ariel neočarovala túžbou byť morskou pannou, potom to bude zaiste Versace.

Indická kultová potlač Trésor de la Mer módneho domu prichádza v žiarivých odtieňoch a nachádza sa na dámskom aj pánskom oblečení.

Prostredníctvom tejto kolekcie pre sezónu Jar/Leto 2021 vzdala dizajnérka Donatella Versace úctu svojmu zosnulému bratovi a ponúkla únikovú víziu pre leto 2021. (pod morom musí byť život zaiste lepší ako v súčasnosti na súši.)

Pravidelne predvádzajúce modelky pre Versace módny dom, Joan Smalls, Jill Kortleve a Irina Shayk   kráčali po móle v plážových strihoch modelov v krikľavých farbách , s dúhovými pruhmi a volánmi, ktoré boli doplnené štíhlymi midi sukňami v štýle morských panien.  Rovnako sa na móle predviedli nové  tváre, modelky Alva Claire, Adut Akech a Precious Lee.

 Plus size modelka Jill Kortleve v čiernej midi sukni so zaujímavým opaskovým detailom. 

Ostrieľané runway modelky Joan Smalls v ružovom modeli a Irina Shayk v oranžovom  ako morské panny ovenčené volánmi. 

MATERIÁLY

V snahe znížiť množstvo odpadu a zachrániť planétu sú ponuky plážového oblečenia tejto kolekcie vyrobené z organických vlákien, ako aj z recyklovaného polyesteru a polyamidu. Túto sezónu oficiálne prichádza na trh rad kabeliek La Medusa, ktorý je vyrobený z pružnej kože a je k dispozícii v rôznych farebných prevedeniach.

VERSACE  TRENDY  JAR/LETO 2021 – VYČNIEVAJÚCE PODPRSENKY 

Pre nasledujúcu sezónu Jar/Leto 2021 priniesla talianska módna scéna nový trend a to  podprsenkové topy, ktoré boli ponechané zrakom okolia v popredí  a to v rôznych variáciách.     Neónová hra prišla z dielne VERSACE , zatiaľčo  elegantná čierna podprsenka  bola predvedená počas Milan Fashion Weeku aj na prehliadke značky DOLCE and GABBANA.

ZHODNOTENIE MILÁNSKEHO MÓDNE TÝŽDŇA V PANDEMICKOM ČASE – Mfw, september 2020 

Každoročná módna udalosť,  Milan Fashion Week, ktorá sa koná od roku 1958,  hostila v letnej sezóne (v septembri 2020) niekoľko najslávnejších značiek v luxusnej móde. Sezóna Jar/Leto 2021, Miláno Móda Ženy  bola  výnimočne spojená s Módou Muži a predviedla rovnaké umelecké remeslo a majstrovstvo. Kolekcie sa rozvinuli na klasických prehliadkových mólach no tiež na nových formátoch v digitálnej rovine opätovne potvrdzujúcich bohatstvo talianskej módnej scény a nádhery. 

Taliansky módny týždeň sa spomezi svetových módnych týždňov konaných v mesiaci september, október priblížil azda najviac k normálu a snažil sa módu tradične predviesť verejnosti. Pozvaní hostia používali ochranné tvárové rúška a na klasických módnych prehliadkach boli usádzaní v potrebných vzdialenostiach. Tie sa konali v menšom počte každý deň v kombinácii s online streamovanými podobami módnych prezentácií. Dizajnéri používali taktiež ochranné rúška, tie boli videné aj na modelkách počas niektorých módnych show, pričom tieto zakomponovali aj do svojich kolekcií ako nové prvky – v značke Marni, v značke Philosophy di Lorenzo Serafini boli ako prvok zladené spolu s rukavicami a v značka Valentino.

Septembrový týždeň módy, Milan Fashion Week, letná sezóna 2021 (09/2020) vyzeral tentokrát odlišne ako kedykoľvek predtým. Zatiaľčo niektorí dizajnéri sa snažili udržať svoj biznis nad vodou uprostred tejto neutíchajúcej pandémie, mnohí tiež zápasili s tým,  ako odprezentovať svoje kolekcie v tradičnom čase módnych týždňov najefektívnejšou formou, čo sa nákladov a kreativity týka. Zároveň však pútavým spôsobom pre verejnosť,  no za dodržania sociálnych odstupov podľa medzinárodne nastavených hygienických pravidiel.  Úloha vcelku náročná vo všetkých ohľadoch a preto je táto doba a situácia nielen v  módnom svete považovaná  za jedno z najzaťažkávajúcejších období.

zdroj obrázkov: Versace, Vogue, pinterest

Ďalšie  články o Versace letnej kolekcii  2021 , plavkovej kampani čítajte v pokračovaní  na tomto blogu.  Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Share: