Emilio Pucci, prehliadka Very Vivara, Jar/Leto 2024, Rím, 4. apríl 2024 by Camille Miceli – od meststkej elegancie po plážovú promenádu

Slnko sa pomaly prebúdza a s ním aj túžba po ľahkých, hravých a farebných kúskoch oblečenia. V tomto duchu sa niesla aj módna prehliadka EmiliPucci Jar/Leto 2024 s názvom Vey Vivara od Camille Miceli.

Na slnečnej terase s výhľadom na Večné mesto predstavila značka Emilio Pucci svoju kolekciu Very Vivara pre Jar/Leto 2024. Prehliadka, ktorá sa konala 4. apríla v rámci Rímskeho týždňa módy, bola oslavou ženskosti, farieb a joie de vivre, typických pre taliansky dizajn.

Kolekcia je oslavou ženskosti a slobody. Jemné materiály, ako je šifón a hodváb, sa v nej snúbili s odvážnymi vzormi a strihmi.   Šaty a sukne sa splývali po tele, nohavice boli široké a vzdušné. Doplnky  minimalistické, aby nechali vyniknúť krásu samotných modelov. Predvádzali známe tváre – talianska hviezda filmového plátna Isabella Rossellini, talianska modelka MariaCarla Boscono (na fotografii v strede), či česká modelka Eva Herzigová (v článku nižšie).

VERY VIVARA by CAMILLE MICELI – JAR/LETO 2024 

V zákulisí módneho sveta, kde sa snúbia tradícia a inovácia, sa táto sezóna nesie v znamení kolekcie Jar/Leto 2024Emilio Pucci pod vedením  dizajnérky Camille Miceli.   Very Vivara, názov, ktorý evokuje mystiku a eleganciu, slubuje oživenie značky Pucci dynamickým a moderným spôsobom. Poďme sa ponoriť do sveta, kde farby, vzory a štýly prechádzajú evolúciou v súlade s duchom času a zároveň si uchovávajú ikonickú podstatu, ktorá učinila Emilio Pucci legendou. Na móle sa predviedli modely v šatách, sukniach a nohaviciach s ikonickými Pucci vzormi, ako sú psychedelické víry, geometrické tvary a kvetinové motívy.

ISABELLA ROSSELLINI 

Isabella Rossellini, ikona talianskeho filmu a dcéra Ingrid Bergmanovej, bola čerešničkou na torte prehliadky. Jej prítomnosť dodala podujatiu nádych elegancie a luxusu a jej záverečná prechádzka po móle bola skutočným vrcholom večera.

CHRISTY TURLINGTON

Christy Turlington, ktorá bola v 90. rokoch jednou z najslávnejších modeliek na svete, predviedla sériu šiat a nohavíc s modernými strihmi a asymetrickými detailmi. Jej skúsenosti a profesionalita boli evidentné a jej vystúpenie bolo jedným z vrcholov prehliadky.

ODKAZ NA DEDIČSTVO S MODERNÝM ZVRATOM

Módna návrhárka Camille Miceli, známa svojou schopnosťou prinášať svieži vietor do historických značiek, sa nebojí experimentovať.   Dizajnérka  prevzala vedenie kreatívneho tímu talianskej značky Emilio Pucci v roku 2020 a odvtedy priniesla do značky svieži a moderný prístup, pričom zároveň zachovala jej bohaté dedičstvo. Kolekcia Very Vivara je dokonalým príkladom jej vízie pre Pucci, ktorá spája klasické talianske remeslo s modernými trendmi a inovatívnymi materiálmi.

Very Vivara  využíva typické vzory Emilio Pucci a predstavuje ich v novom svetle, kde tradičné talianske estetické hodnoty splynuli s avantgardnými prvkami a technologickými inováciami. Móda tu nie je len o oblečení; je to vyhlásenie, diskusia, reflexia doby.

Kolekcia Very Vivara bola inšpirovaná bohatou históriou Pucci a jeho láskou k živým farbám a odvážnym vzorom.

FARBY , KTORÉ ROZPRÁVAJÚ PRÍBEHY

Very Vivara oživuje spektrum farieb, ktoré sú tak charakteristické pre Emilio Pucci. Od azúrového mora po slnečnú žltú, každý kus oblečenia je akoby plátnom, na ktorom sú farby použité s takou bravúrou, že rozprávajú vlastné príbehy. Tieto farby nie sú len vizuálne pôsobivé; sú nositeľmi emócií a nálad, ktoré odrážajú sviežosť a optimizmus letnej sezóny.

Kolekcia bola prezentovaná v palete farieb, ktorá odrážala energiu a optimizmus talianskeho leta, od žiarivých odtieňov modrej, fialovej, zelenej  a oranžovej , cez jemné pastelové tóny , po  klasické farby bielej a čiernej.

VZORY, KTORÉ TANCUJÚ

Very Vivara prináša vzory, ktoré sú dynamické, živé a plné energie. Camille Miceli reinterpretuje ikonické Pucci vzory tak, že ich transformuje do fluidných tvarov a línií, ktoré plynule prechádzajú z jedného kúsku do druhého. Je to akoby vizuálna symfónia, kde každý vzor má svoje miesto a prispieva k celkovému dojmu kolekcie.

Kolekcia Pucci – Very Vivara, Jar/Leto 2024  je o spojení značky so Stredozemím a osviežuje potlač Vivara, ktorý od roku 1965  symbolizuje náklonnosť Emilia Pucci  k moru a jeho živým krajinám. Pod kreatívnym vedením Camille Miceli  kolekcia vracia späť dedičnú potlač  a svoje publikum prenesie do historického Palazzo Altemps v Ríme. Tu Vivara, okrem iných archívnych vzorov, dostáva modernú reinterpretáciu a vytvára kolekciu, ktorá siaha od mestskej elegancie až po plážové dni a noci. Pridané sú tri nové potlače inšpirované organickou a geometrickou vzorkou.

Predvádzala aj česká modelka Eva Herzigová (v strede).

Okrem typických Pucci vzorov kolekcia Very Vivara obsahovala aj moderné prvky, ako sú asymetrické strihy, objemné rukávy a odhalené ramená. Siluety boli voľné a ležérne, s dôrazom na pohodlie a pohyblivosť.

MATERIÁLY, KTORÉ HOVORIA BUDÚCNOSŤOU

S použitím inovatívnych materiálov a techník sa kolekcia Vey Vivara stáva prieskumom možností, ktoré móda ponúka. Od udržateľne získavaných tkanín po high-tech textílie, každý kus je dôkazom záväzku značky Emilio Pucci k inovácii a udržateľnosti. Tieto materiály nie sú len príjemné na dotyk; sú aj odrazom smerovania, ktorým sa móda uberá v snahe byť viac zodpovedná voči našej planéte.

Prehliadka bola zakončená sériou úchvatných večerných šiat, ktoré boli vyrobené z luxusných materiálov, ako sú hodváb, čipka a paillette. Tieto šaty boli stelesnením elegancie a ženskosti a dokonale zdôraznili glamour a šarm kolekcie Very Vivara.

Okrem samotnej kolekcie si pozornosť zaslúžila aj atmosféra prehliadky. Na móle panovala uvoľnená a veselá nálada, ktorú podtrhol živý soundtrack a energické tanečné vystúpenie. Hostia si tak mohli vychutnať nezabudnuteľný módny zážitok, ktorý v sebe spájal eleganciu, kreativitu a radosť z módy.

Kolekcia Vey Vivara je odvážna , hravá a plná života. Určená je pre modernú ženu, ktorá sa nebojí vyjadriť svoju individualitu a chce si užiť leto naplno. Je to oslava života, radosti a optimizmu.

Talianska modelka MariaCarla Boscono.

Módna prehliadka talianskej značky Emilio Pucci pre  Jar/Leto 2024 , Very Vivara  pod vedením Camille Miceli,  je viac než len módna prehliadka. Je to vyhlásenie o sile, kráse a neustálom prepojení medzi minulosťou a budúcnosťou. S každým kúskom, ktorý bol predvedený na móle, Emilio Pucci a Camille Miceli píšu novú kapitolu v príbehu módy, kde inovácia, tradícia a krása idú ruka v ruke. V tejto kolekcii sa odráža nielen estetická dokonalosť, ale aj záväzok k udržateľnosti a inovácii, ktorý definuje budúcnosť módy.

Prehliadka Emilio Pucci – Very Vivara bola oslavou talianskeho dedičstva a remeselnej zručnosti. Kolekcia plná farieb, vzorov a energie dokonale zachytila ducha leta, oslávila krásu talianskeho dizajnu a zaručene sa stane hitom medzi milovníčkami módy po celom svete.

obrázky:  ©  Emilio PUCCI 

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

 

Share: