Viva Magenta – nekonvenčný odtieň pre netradičný čas, nová farba roka 2023 podľa inštitútu farieb Pantone

Rok 2023 sa bude odohrávať vo farbe, ktorá prichádza po Veri Peri.  Silná a stimulujúca farba 18-1750 Viva Magenta,    je podľa Pantone medzinárodnej inštitúcie s nespornou slávou a kompetenciou v oblasti farieb,  hybridnou farbou karmínového odtieňa. Predstavuje nekonvenčný odtieň pre netradičný čas.  Novú víziu.  Takto Pantone, svetová autorita, pokiaľ ide o nuansy, oznámila farbu roku 2023  , 18-1750, čo je v preklade z číselného kódu Viva Magenta.

Po Very Peri bude teda rok 2023 v znamení farby, ktorá pochádza z rodiny červenej,  z „nuansovaného karmínového odtieňa, ktorý predstavuje rovnováhu medzi teplým a studeným. Podporuje optimistickú víziu, vysvetľuje Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Pantone Color Institute.  Viva Magenta je, ako sa uvádza v tlačovej správe, „odtieň zakorenený v prírode, ktorý demonštruje nový signál sily a  ktorý  vibruje so silou“.

Viva Magenta  je inšpirovaná červenou košenila, jedným z najvzácnejších farbív patriacich do rodiny prírodných farbív a zároveň jedným z najsilnejších a najjasnejších farbív, aké svet poznal,“ hovorí Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka z Inštitútu farieb Pantone. Farba je zjavne „zakorenená v prazáklade“, čo galvanizuje nášho ducha a pomáha nám budovať našu vnútornú silu.  „Samozrejme, vzhľadom na to, ako sa rok 2023 formuje, mnohí z nás budú potrebovať galvanizáciu“. vyjadrila sa riaditeľka.

„V tejto dobe, kde prevláda technológia, sa snažíme čerpať inšpiráciu z prírody a z toho, čo je skutočné,“ vysvetľuje Laurie Pressman, výkonná riaditeľka Pantone Color Institute.  Pantone 18-1750 Viva Magenta  má korene v praveku. Purpurová nás opäť spája s pôvodnou hmotou. Privoláva prírodné sily, galvanizuje nášho ducha a pomáha nám budovať našu vnútornú silu.“

Rokh – Jar/Leto 2023

A popravde, toto je trochu zložité určiť. „Je to karmínová červená, ktorá odvážne nedominuje, ale namiesto toho používa prístup päsťou v zamatovej rukavici“,  hovorí riaditeľka Pantone. Voľný preklad: je to odtieň, ktorý prechádza hranicou medzi Valentinovou ružovou, ultrafialovou a stĺpcovou červenou – alebo ako to hovorí editor Evening Standard Features Martin Robinson: „je to v podstate farba obličky“.  V skutočnosti to nie je červená, môžeme ju považovať za nový a neočakávaný hlbší a žiarivý odtieň.

                                                                                                                                                                                                                                                                       Barbara Bui – Jar/Leto 2023

Silná a stimulujúca voľba Viva Magenta nie je v žiadnom prípade náhodná, v skutočnosti, ako Pantone vždy vysvetľuje,  je to hybridná farba, ktorá pohodlne presahuje fyzický a virtuálny, evokujúci náš multidimenzionálny svet. Preto sme schopní povedať realitu, v ktorej žijeme, stále viac ponorení do technológie a vďaka ktorej sme navzájom viac prepojení.

Rick Owens – Jar/Leto 2023

Pripravme sa na odvážne módne kúsky, ktoré v našom šatníku zaplaví excentrická farba roka 2023 Viva Magenta a ktoré predstavili na mólach svetoví dizajnéri vo svojich kolekciách pre nasledujúcu sezónu Jar/Leto 2023.

Rick Owens – Jar/Leto 2023

V psychológii farieb je červená silná nuansa, ktorá oslavuje život a Viva Magenta nie je iná. Dynamická, odvážna, ktorá vyžaruje rebelstvo, je inkluzívna pre všetkých a ktorá vďaka svojim živým odtieňom nabáda k experimentovaniu a odvahe. Presne na vlne tohto odvážneho ducha sa do nášho šatníka vkráda Viva Magenta, ktorá dobre žongluje medzi teplom a chladom. Na použitie s farbami ako bledošedá, modrá, pastelová alebo, prečo nie, aj na nosenie s najrôznejšími odtieňmi ružovej.

Rick Owens – Jar/Leto 2023

„Táto farba má „experimentálneho ducha,  Magentaverse je nová farba pre každého,“ vyhlasuje tím Pantone Color Institute. Viva Magenta je odtieň, ktorý predstavuje optimizmus a odolnosť. Viva Magenta je odtieň, ktorý predstavuje optimizmus a odolnosť. Je to farba, ktorá má dodať odvahu a otvára možnosť objavovania nových možností.

Rick Owens – Jar/Leto 2023

Podporuje optimistickú víziu a tak ako červená oslavuje život. Je dynamická, odvážna, vyžaruje rebelstvo  a vďaka živému odtieňu nabáda k experimentovaniu a odvahe.

Modelka Elsa Hosk v Laquan Smith – Jar/Leto 2023, Kors – Jar/Leto 2023

Rochas – Jar/Leto 2023,  Siriano – Jar/Leto 2023

Chanel – Jar/Leto 2023,  Missoni – Jar/Leto 2023

Undercover – Jar/Leto 2023, Giambattista Valli – Jar/Leto 2023, Luisa Spagnoli – Jar/Leto 2023

Obrázky: © Paolo Lanzi, Barbara Bui, Lauchmetrics. com/spotlight, Gianluca Carraro, Reuters, Getty Images

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

Share: