Múzeu moderného umenia v New Yorku – uďeľovanie cien časopisu Innovator Awards 2023

Stará garda a nová garda sa 1. novembra 2023, v stredu večer,   stretli vo veľkom  štýle v Múzeu moderného umenia v New Yorku, kde hviezdna zostava talentov naprieč umením, dizajnom, zábavou a módou bola ocenená za ich prínos pre kultúru a spoločnosť.  Intímny galavečer plný hviezd,  13. ročník WSJ. Magazine Innovator Awards  oslávil tohtoročných 7 priekopníckych víťazov ocenení ako uznanie za výnimočný kultúrny úspech vo svojich oblastiach :  Martina Scorseseho za film, Eda Ruscha za umenie, americkú herečku Juliu Louis-Dreyfus pre zábavu, influencerku a podnikateľku Kylie Jenner za módnu značku, Waltera Hooda za dizajn, Jerryho Lorenza za módu a speváčku SZA za hudbu , pričom  miestnosť plná svetiel tlieskala.

Od roku 2011 si Wall Street Journal stanovil za svoje poslanie „rozpoznať prelomové talenty z rôznych disciplín“ na každoročnom hviezdnom podujatí WSJ Innovator Awards a ceremónia oslavuje  priekopníkov v rôznych odvetviach. Ocenenia každoročne zvolávajú významných ľudí z rôznych kreatívnych disciplín.   Ocenených vyberá WSJ. Redaktori časopisu. „WSJ. Výročné číslo časopisu Innovators sa stalo jednou z najočakávanejších udalostí roka,“ povedala Omblyne Pelier, vydavateľka WSJ. Časopis

Medzi kategórie ocenené počas veľkej noci patria „móda, umenie, literatúra, zábava, architektúra, dizajn, technológia, hudba, filantropia, kuchyňa a ďalšie“.

Galavečer privítal očarujúci dav hostí na večeru, dezert a after party v samotnom múzeu. Medzi pozvanými  boli Martha Stewart, Linda Evangelista, Lily Aldridge, Questlove, Liya Kebede, Reneé Rapp, Gabriella Karefa-Johnson, Brandon Maxwell, Joseph Altuzarra, Fernando Garcia, Laura Kim, Alton Mason, Anok Yai, Karen Elson, Selby Drummond, Antwaun Sargent, Aurora James, Jason Wu, Char Defrancesco, Eric McNeal, Ethan James Green, Jan-Michael Quammie, LaQuan Smith, Katy Tur, Aku Orraca-Tetteh, Nikki Kynard, Eve Jobs, Jordan Roth, Tony Dokoupil, Tyshawn Jones, a mnoho ďalších. 

Inovatívna Noc ukončila prvé odovzdávanie cien pod vedením Sarah Ball, novej WSJ. šéfredaktorky časopisu. „Tohtoročné vydanie Innovators je pre mňa obzvlášť dôležité – kľúčový moment v mojom prvom roku na čele,“ vyjadrila sa Sarah Ball. „Oslava tejto neuveriteľnej zostavy bola za posledných pár týždňov hlboko potešujúca a všetko vyvrcholilo na včerajšom galavečere.“

Na WSJ sa zúčastnili niektoré z najväčších mien Hollywoodu. Magazine Innovator Awards 2023 tento rok v štýlovej módeWSJ. Mag Innovator Awards v New Yorku  si ako dress code stanovil čiernu.  Farba bola prísne zakázaná! Nosiť čiernu v New Yorku je zjavne inovatívne! Medzi hviezdami, ktoré kráčali po červenom koberci, ktorý bol v skutočnosti zlatý,  boli Linda Evangelista, Trevor Noah, Fernando Garcia, Martha Stewart, Jason Wu, Reneé Rapp, LaQuan Smith a Joan Smalls. Okrem prednesu niekoľkých inšpiratívnych prejavov sa ocenení a ďalší hviezdni hostia ukázali v zaujímavých outfitových kreáciách. Pozrime si  najlepšie módne momenty z tohtoročného odovzdávania cien.

MARTIN SCORSESE

Martin Scorsese, jednomyseľne považovaný za najvplyvnejšieho autora súčasnosti, získal filmové ocenenie – pekne spojené s nedávnou premiérou filmu Killers of the Flower Moon, čo je jeho 27. hlavný film. K Scorsesemu sa pripojila jeho manželka Helen Morris a dcéra Francesca. Jeho dcéra sa stala filmárkou sama o sebe, ale oveľa kratšieho druhu, natáčala virálny TikTok s jej otcom v hlavnej úlohe. V skutočnosti, keď sa Scorsese prechádzal po koberci, zastavil sa, aby nakrútil portrét v ďalšom TikToku svojej dcéry. 23-ročná Francesca ďalej poznamenala na adresu svojho otca:   „Začína si to uvedomovať, pretože mu o tom hovorí šialené množstvo ľudí,“ zasmiala sa. „Ostatní filmári k nemu prichádzajú so slovami ako: Vieš, si na TikToku…‘“ pokračovala. „Myslím,  že v skutočnosti prinútil Francisa Forda Coppolu, aby vytvoril Instagram.

Legendárny režisér Martin Scorsese sa na koberci usmieval v tomto klasickom čiernom obleku a pruhovanej kravate.

Pocta 80-ročného režiséra a producenta prichádza v pätách jeho najnovšieho eposu Killers of the Flower Moon.  Scorsese režíroval po prvýkrát aj herca  Timothée Chalameta v reklame na vôňu Chanel .  „Stále sa to počíta, ide to na mojej IMDB,“ vtipkoval Chalamet, keď hrdo odovzdával cenu režisérovi.

Neskôr v tú noc, keď Scorsese vystúpil na pódium, aby prevzal svoju cenu, ocenil vývoj technológie a jej prínos k tvorbe filmov, ako je Steadicam .  „Dnešné technológie sú také hlboké, že netušíme, ako nás to všetkých skutočne ovplyvní, no s týmito nástrojmi vytvára možnosti, o ktorých sa nám ani nesnívalo,“ povedal @martinscorsese,  filmový inovátor pre rok 2023 na slávnostnom odovzdávaní cien  v New Yorku. Režisér hovoril o vplyve neustále sa meniacich technológií na tvorbu filmov, ako aj o dôležitosti nikdy sa na ne úplne nespoliehať. „Samotný nástroj mi nedal niečo nové,“ povedal. „Musel som to zvládnuť.

LINDA EVANGELISTA

Topmodelka 90. rokov Linda Evangelista zavítala na galavečer a vyzerala šik ako kedykoľvek predtým v kostýme  Jil Sander –  Pre Fall 2023 .  

Jordan Roth a Linda Evangelista. 

JULIA LOUIS-DREYFUS

Julia Louis-Dreyfus získala cenu Comedy Innovator Award v šatách Prada, ktoré boli preniknuté jej hravou osobnosťou vďaka lemu vyšívanému pierkom.

Julia Louis-Dreyfus s režisérom Martinom Scorsesem .

Julia Louis-Dreyfus, Molly Gordon

Molly Gordon to vyrazila z parku svojou veselou rečou, v ktorej predstavila ocenenú slávnosť Entertainment Juliu Louis-Dreyfus. Aby neprekonala svoju dcéru na obrazovke, nenapodobiteľná Louis-Dreyfus sa žartom obrátila na ChatGPT, aby jej pomohol s jej ďakovnými poznámkami, čím dokázal, že ľudské srdce a mozog majú, našťastie, stále navrch, pokiaľ ide o skutočnú inováciu.

TIMOTHÉE CHALAMET

V tomto čiernom obleku bola aj Jennerova nová kráska Timothée Chalamet. Hovorte o páre, ktorý sa hodí!

Photo : Noam Galai/Getty Images for WSJ. Magazine Innovators Awards

Zatiaľ čo Chalamet nekráčal po červenom koberci s Kylie Jenner, klebetné hrdličky sedeli pri večeri vedľa seba. 

Timothée Chalamet a  Trevor Noah .

KYLIE JENNER

Kylie Jenner je značkovou inovátorkou roka 2023!  26-ročná hviezda z rodiny Kardashians  bola ocenená úspechom na 13. ročníku udeľovnia WSJ cien inovátorov časopisu.  Kylie mala na sebe čierne  šaty talianskej značky Ferragamo dlhé až po zem .  Cenu jej odovzdal dizajnér Haider Ackermann, ktorý spolupracoval s magnátom Kylie Cosmetics na jej vzhľade Met Gala v roku 2023.  Ackermann žartom spomenul Jennerovho „veľmi príťažlivého milenca“, čo je odkaz na Timothée Chalameta, s ktorým je spájaná od apríla 2023.

Jenner položila Chalametovi ruku na rameno, keď si išla prevziať cenu.  Vo svojom krátkom príhovore poďakovala WSJ časopisu  za česť. „Vždy som milovala krásu a módu a bola som uznávaná za úspech mojich značiek, ktoré som vybudovala, a za môj nový Khy, ktorý bol dnes uvedený na trh,“ povedala. „Je to pre mňa také výnimočné.

Jenner bola minulý mesiac vyhlásená za inovátorku značky roka po tom, čo v novembrovom čísle časopisu debutovala prvým modelom na svoju novú líniu oblečenia Khy s dostupnými základnými prvkami, ako je trenčkot z umelej kože a bezšvové diely. V úvodnom príbehu Kylie Jenner povedala, že kolekcia bola „naozaj inšpirovaná mojím osobným šatníkom a rôznymi náladami, v ktorých som“. Na základe jedinečného pravopisu Kylie prezývky je značka Khy opísaná samotnou Jenner ako „kráľ Kylie – ktorou som vo svojom jadre“.  „Kreatívne mám takú silnú víziu toho, ako chcem vyzerať, čo chcem robiť a čo si chcem obliecť,“ povedala pre WSJ. Časopis. 

Spoločnosť Khy, ktorá bola založená spolu s mamou Kris Jenner a Emmou a Jensom Gredeovými , ktorí sa podieľajú aj na značke Kim Kardashian Skims a Khloé Kardashian  Good American ,  uvoľní spoluprácu s rôznymi hosťujúcimi dizajnérmi a konceptami. A  to všetko za prijateľnú cenu.

Khy si kladie za cieľ predefinovať moderný šatník tým, že ponúka upravené kolekcie, ktoré hladko spájajú luxus s každodenným štýlom a zahŕňajú rozmanitú škálu kategórií a štýlov,“ uvádza sa na webovej stránke značky. „Vďaka spolupráci s ikonickými značkami a globálnymi dizajnérmi dúfame, že Khy bude platformou, ktorá každému poskytne prístup k neuveriteľnej móde.“

Kylie Jenner a  módny dizajnér Haider Ackermann.   

 

LILY ALDRIDGE

Bývalá modelka Victoria´s Secret – Lily Aldridge  sa obliekla podľa dress kódu do tmavého vzhľadu a zvolila vypasované čierne šaty s priesvitným panelom na spodnom leme a zdobený kabát z kolekcie Jason Wu – Jeseň 2023.  Jej look dotváral dizajnový náhrdelník Elsa Peretti® Bean® z horského krištáľu so žltým zlatom.

Jason Wu, Lily Aldridge, Joan Smalls 

MARTHA STEWART

Americká podnikateľka, spisovateľka a televízna osobnosť, Martha Stewart , sa ukázala na galavečere v priehľadnej blúzke a krémových nohaviciach.

JOAN SMALLS

Modelka Joan Smalls dokázala, že aj oversized strih môže vyzerať ultra šik, keď dorazila  v tomto krémovom komplete od Fear of God.

SZA

SZA pozná klasiku. Solána Imani Rowe, známa pod menom SZA, je americká R&B speváčka a skladateľka zo Saint Louis z  Missouri. SZA bola v roku 2018 nominovaná  na cenu Grammy v niekoľkých kategóriách. Speváčka sa obyčajne vraj oblieka podľa toho, ako sa cíti, „potom všetko ostatné nasleduje samo,“ povedala. 

33-ročná R&B superstar vystúpila na galavečere v osvedčených malých čiernych šatách.  Čiernu topovú časť s dlhým rukávom dopĺňal biely golier a do vlasov pridala dramatickú červenú stuhu pre väčší šmrnc. Svoj look dotvorila volánikovými bielymi ponožkami a čiernymi podpätkami.  Vrchol rebríčka „Kill Bill“ bol jedným zo šiestich ocenených na tomto podujatí, keďže časopis ju označil za hudobnú inovátorku roka za jej prínos v tomto odvetví, vrátane jej albumu SOS z roku 2022, počas desiatich po sebe nasledujúcich týždňov.

Hudobníčka sa na Instagrame pochválila výzorom zo všetkých uhlov, pričom organizácii poďakovala za ocenenie. „Veľmi pekne ďakujem @wsjmag za to, že si ma dnes večer uctil a že ma máš .“ 

obrázky:  © Getty Images , WSJ Mag

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: