RED CARPET NA GOLDEN GLOBES 2020 – MÓDNE RÓBY CELEBRÍT, KTORÉ POHORELI A NEOSLNILI  

Začína sa obdobie slávnostného udeľovania cien v oblasti kultúry – za filmy, seriály, hudbu a hneď prvým sa v tomto roku stalo prestížne podujatie Golden Globes

5.januára 2020 sa konal slávnostný galavečer, odovzdávavanie filmových a seriálových ocenení Golden Globes 2020.  Zaostrené na módu z Red  Carpet Golden Globes  svetových hereckých a showbizových hviezd mojím okom, veru nebolo veľmi z čoho vyberať. 

Pozrime sa, v čom sa hviezdy predviedli a v čom podľa mňa neoslnili, ba predviedli módnu pohromu.

Obvykle sa zdržiavam bulvárne znejúceho hodnotenia, venujem sa podrobne fashion témam z prehliadkových mól zo svetových týždňov módy.  Udalosť Golden Globes 2020 ma ako prvá Red Carpet módna nádielka zaujala, priniesla veľa nudy a rozporuplných pocitov z rób od zvučných dizajnérov, ktoré sa celebrity snažili vyniesť na červenom koberci, no nevydalo.  Konalo sa len veľmi málo “wow” efektu z predvedenia módnych outfitov, z ktorých sme takpovediac mali padnúť do kolien.

MÓDNE PREDSTAVENIE PLNÉ OMYLOV A PREŠĽAPOV

Z väčšinového repertoáru zvolených outfitov celebrít, ktorý bol ponúknutý na 77. ročníku Golden Globes 2020, buď prišli hviezdy v modeloch: 

Ako na stužkovú slávnosť, ako herečka MICHELLE WILLIAMS  v šatách LOUIS VUITTON,

alebo herečka SANDRA BULLOCK. Pričom Sandra pripomínala aj vďaka zlatým subtílnym remienkovým sandálom súťažnú tanečnicu zo spoločenských tancov. Zvolená farba navyše nie je farbou, ktorá by krásnej herečke pristala.

Alebo prišli hviezdy ako GILLIAN ANDERSON v úlohe mama na stužkovej, pričom si zabudla vziať podprsenku. 

Alebo ako letnú prechádzku, promenádu po prímorskej lokalite,  ako to predviedla TAYLOR SWIFT v  šatách ETRO. Akosi si neviem vytesnať z hlavy pocit, že tento kvetinový motív mi nemá pripomínať záves alebo poťah. Až príliš symetrické, až príliš ťažkopádne, príliš….jednoducho príliš to isté.

Foto – David Fisher / Shutterstock , Taylor Swift, 5. január 2020

Alebo prišli hviezdy ako na letnú party, ako YARA SHAHIDI, i keď to bolo na after party.

 

Či  sme videli 70. roky, deti kukurice v podaní herečky GWYNETH PALTROW a predevedenej róby z dielne FENDI . Na fotkách mňa osobne herečka neoslnila, outfit mi prišiel priveľmi nahý.  

Foto – Jordan Strauss , Gwyneth Paltrow, 5. január 2020

Hoci v reáli to nebolo  zlé, dokumentujú videá,  iba na fotografiách a polonahý človek obalený v záclone sa už nosí aj na takéto akcie. 

ODKAZ Z MINULOSTI NA ŠATÁCH Z BUDÚCNOSTI

Vo vintage alobale prišla obalená postavička mixnutá so scify kozmonautkou  LUCY BOYNTON prinášajúca tému minulé odkazy z budúcnosti , ktorá  k tomu prispôsobila aj dokonalý make-up a styling. Oceňujem tento look od LOUIS VUITTON za jeho kreativitu, vybočenie z bežných slušivých rób a snahu o inakosť, len sa nemôžem nejako zbaviť očakávania, aký odkaz nám  prináša z mimozemskej lode. 

NAJVAČŠIA MÓDNA POHROMA RED CARPET GOLDEN GLOBES 2020 – VIANOČNÁ SALÓNKA JENNIFER LOPEZ

Módna pohroma od hlavy po päty, ktorá splnila účel a vyrazila dych, bola účesom, make-upom aj šatami značky VALENTINO predvedená tentokrát netradične,  v hviezdnom podaní vianočnej salónky JENNIFER LOPEZ

Hviezda Jenn si z toho isto ťažkú hlavu nerobí, aj zlá reklama je reklama, preberali ju predsa všetky médiá. Ostatne,  ona býva hviezdou Red Carpet aj týždňov módy často, no tentokrát to milej Jenn jednoducho nevyšlo. Ako sa hovorí,  “I mistr tesař se raz utne”…. hups.

Obria mašľa asi chcela mať iný skrytý význam,  no jediné indície, ktoré dáva sú sviatočné, Vianoceeeeeeeeeeeee … a rozbaľovanie darčekov.  Účes spevácka a herecká hviezda tentokrát tiež netrafila, pripomína niečo na štýl krétskych letných slávností a tancovačiek, grécky duch sa v ňom akosi nezaprie. A je až obrovky božsky sa týčiaci do diaľky, ako azda celý tento “bold”  – maximálne preexponovaný heroický look.

Zo šiat vylieza Jennifer vzadu macatý chrbát. Je známe, že speváčka cvičí a cvičí s váhami, ale pri malej postave s väčšími krivkami nie je pekné naberať hmotu ako bojovnica Xena  a tento model a nielen , je toho dôkazom. Jennifer pôsobila v modeli ako naprataná salónka s obrovskou mašlovou nádielkou na prednej časti, ktorá minimálne opticky pôsobila, že ju až ťaží.  

O make-upe asi len ťažko vysloviť niečo pozitívne, azda len toľko, že by mala vymeniť make-up artistu, ktorý to takto nezvládol. Nehovoriac o tmavých tieňoch a okatých umelých riasach a línii, ktoré na spodnom viečku vytvárali umelú linku, obočie bolo tiež veľmi amatérsky upravené.

Jediné, čo malo vyniknúť a ostalo zabudnuté vďaka maxi efektu všetkého spomínaného,  sú honosné šperky v závratnej sume. 

SMUTNÉ DIEVČA JENN ANISTON v DIOR

Herečka inak veľakrát aj vyzývavá,  tentokrát  v smútočnej róbe značky DIOR, zvolila pekný, slušivý model.  No v tejto matnej farbe a látke z nej urobil smutné,  i keď milé dievča večera. Jennifer teda taktiež nijako zvlášť neoslnila, bola pekná ako množstvo ďalších hviezd, u ktorých sa však wow efekt z predvedených rób nekonal. 

ABSOLÚTNA VÍŤAZKA  SMUTNEJ NUDY – MICHELLE PFEIFFER

Čo o tomto looku povedať, azda len, nepomýlila si Michelle akciu?

SEXI-VULGÁRNY LOOK  ala   SCARLETT  JOHANSSON

Niektoré hviezdy prišli odeté v róbach v očakávaní vyvolať jemne sexi vábenie napríklad v červenom,  ako herečka SCARLETT JOHANSSON v šatách VERA WANG, no s prsiami na vychádzke od seba na štýl Mariah Carey, len v menšom merítku, to malo za následok sexi-vulgárny look.  Nemyslím si, že Scarlett je vhodnou adeptkou do tohto modelu , strihu šiat, i keď šaty sú krásne.  Nemá do nich “great body” ako híkajú Američania, ani ako ju vychválili niektorí ďalší obdivovatelia.  Scarlett je nízka a malý človek v nadýchanej “bold” róbe, príliš mašľovitej, volánovej,  akejsi “nadýchanej duchne” pôsobí strateno, groteskne, utopene, akoby popieral zákony gravitácie.

Pritom mi celkový look kazí aj jej výraz tváre, ktorý je azda na každej fotografii rovnaký, hovoriaci “Som tu a som pekelne sexi , tak si s tým nejako poraďte !  s otvorenými ústami a nepodareným ulízaným účesom,  s mini drdolom a kútmi na spánkoch…. Nie, Scarlett, žial ani tu sa  “wow efekt” ako u Lady Gaga podľa môjho hodnotenia nekonal. 

Neforemný dekolt, ktorý Scarlett nesedel,  mal isto za následok, že nielen ja, ale asi všetci prítomní očakávali, či prsia ustoja svoju bojovú pozíciu na patričných miestach, alebo sa vyberú aj oni pozrieť si naživo odovzdávanie Golden Globes. Strih jednoducho nie vhodný pre daný typ postavy. 

SALMA HAYEK  A UMELÉ ZVAČŠENÉ PREDNOSTI NAPRATANÉ V GUCCI  MODELI

Prejdime od jemného sexi vulgárneho vábenia  na tvrdší hard-core v podaní herečky s nepochybne skvelou figúrou,  no aktuálne obrým zväčšeným dekoltom “ala prdelka”  za pomoci plastických úprav za všetky drobné.  SALMA HAYEK a jej obrie poprsie ako zadok vyrážajúce zrak v GUCCI modro-bielom modeli.

Neviem, čo ma malo zaujať viac, či farba, strih, herečkin šarm, ktorý nejako unikol kamsi do neznáma, kam mám smerovať pozornosť, na sexi look…  Nič z toho sa mi nepodarilo zaznamenať a vyhodnotiť pozitívne.  Prišlo iba rozmazané videnie z nepodareného pokusu  vytrieť zrak  a vyraziť dych všetkým prítomným. 

Herečka ROONEY MARA predviedla vulgárne vyzerajúce ovisnuté ušká pod čipkovaným čudom s ešte čudesným účesom ala Divá Bára.

“Očarujúci detský dekolt”   naopak ukázala  v bledomodrých šatách s hlbokým “V” výstrihom herečka BEL POWLEY, i keď jej v nich svietili oči a bola pekná s vhodne zvoleným účesom.

Fotografia – Jon Kopaloff / Getty Images

VLAŽNÉ KRÁSKY – BLONĎAVÉ VLÁSKY

Herečka CHARLIZE THERON veľmi neoslnila jednoduchou krásou v zelenom, ktorú zvolila v podobe asymetrických šiat od DIOR,   i keď bola vlažne pekná.

Tak,  ako ani NICOLE KIDMAN v modeli VERSACE,

nekomentujúc viac fakt, že Nicol a RENÉE ZELLWEGER už akosi strácajú mimiku vďaka plastickým úpravám. 

Fotografia – Frazer Harrison / Getty Images

Celkom ťažko sa pozerať na spotvorenú tvár Renée a uveriť, že vyhrala ako herečka. Jej oslavná ďakovná reč bola zrak ničiaca, pripomínala miestami kŕč podobne ako jej úsmev.  Tieto naleštené hollywoodske glam vypnuté botoxové tváričky sú už skutočne out, ale v tom svete hollywoodskej neprirodzenosti, zrejme stále in. Jediné pozitívum hodnotím vypracované ruky Renée a celú postavu a peknú modrú farbu jednoduchých šiat z dielne ARMANI PRIVÉ. Tá jej veľmi pristane.

ŠOKUJÚCO-DRAMATICKÁ RÓBA MODERNÉHO BEZPOHLAVNÉHO SVETA

Šokujúco-dramatická róba moderného bezpohlavného sveta, Čierny Martin na Bielom Koni, sa niesla v podaní  provokatéra BILLY PORTERA  v modeli ALEX VINASH na vysokých kamienkových opätkoch a s kabeločkou. No nevyraziť tak aj do inej bežnej spoločnosti a neoslepiť okolie,  by bol hriech.  

Našli sa však aj skvostné a luxusné róby počas 77. ročníka Golden Globes 2020 a tých bolo zopár, napr. ako predviedla CYNTHIA ERIVO a iné dámy, ale o tých sa už dočítate v ďalšom článku na pokračovanie. 

Zdroj fotografií: getty images, shutterstock

Pre viac fotografií a zaujímavostí o móde, aj videí z Milan Fashion Weeku – sledujte facebook stránku s názvom Mya Mirell Fashionista. 

Sleduj ma tiež na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

Share: