10 najlepších módnych trendov z prehliadkových mól – sezóna Jeseň/Zima 2022-23, časť I. 

Po veľkolepých prehliadkach v zimnej sezóne 2022 sa móda vrátila k fyzickým prehliadkam na móla. New York, Londýn, Miláno a Paríž hlásajú kreativitu a návrat k základom štýlu a vysielajú trendy pre Jeseň/Zimu 2022-23. Na scénu vstúpila elegancia 20. rokov, energia punkovej kontrakultúry, motorkárske akcenty,  štruktúrovaný korzet, hyperženskosť večerných šiat a radostná chromatická paleta s dôrazom na fialovú a plamennú červenú. Hitom zimnej sezóny sa na prehliadkových mólach dizajnérov stalo biele tielko a oblečenie variovalo od večerných šiat až po umelé kožušiny. Pozrime sa na prvé módne trendy, ktoré sa nosia túto zimu 2022-2023. 

Horiace siluety

Červená bola kľúčovou farbou prehliadok zimných kolekcií, ktoré sa odohrali vo februári a v marci roku 2022.  Červenú farbu dizajnéri použili na zvýraznenie objemu páperových búnd – značka Versace, dodanie objemu ramenám kabátov – značka Dolce & Gabbana a osobitné miesto tvorí červená v značke Loewe, ktorá jedny zo svojich šiat obliekla do realisticky vyzerajúcich sviežich pier.

Priehľadné večerné šaty

Čierne šaty v sezóne Jeseň/Zima 2022-23 hrajú  s priehľadnosťou a nosia sa  cez viditeľnú spodnú bielizeň alebo ultra elegantné nohavice. Výsledok je nová definícia večerného vzhľadu, ktorý sa nachádza niekde medzi eleganciou a jemnou sexi.

Školáčka

Rozlúčte sa s pouličným štýlom a privítajte základy módy.  Svoj návrat hlási šatník školáčky  s módnymi základmi sezóny – bielou košeľou, kravatou, sukňou, sakom a nohavicami ako predviedli značky Louis Vuitton, Miu Miu a Gucci.

Ultrafialová

Spoločnosť Pantone predpovedala, že hviezdnou farbou roka 2022 bude fialová Very Peri.  Módne značky Stella McCartney, Bottega Veneta aj značka Chanel  s ňou určite súhlasia!  Fialovú môžete nosiť aj túto zimu od hlavy po päty a vytvoriť si tak monochromatický zaujímavý outfit, alebo ako akcent dávajúci hravý rozmer napríklad sukni v štýle Bottega Veneta. 

                                                                                                    Stella McCartney, Bottega Veneta, Stella McCartney

Horúca ružová

I keď je farbou roka 2023, farbaViva Magenta, zima ostáva verná horúcej Valentino ružovej a jej odtieňom,  ktorá sa teší stále veľkej obľube aj u celebrít na červených kobercoch. Zoberte si inšpiráciu zo splývavých jemne nariasených šiat Lanvin, monochromatického ultra ružového      kompletu Valentino, či ružovofialového kabátu Prada

Korzetové plesové šaty 

Keď sa grafická sila korzetu s technickými akcentmi stretla s plynulosťou a zmyselnosťou plesových šiat, zrodil sa trend, ktorý nám ukazuje nový druh súčasnej ženskosti. 

                                                                                                               Gucci, Balmain, Dior

Umelá kožušina

Čoraz viac značiek sa vzdáva kožušín zo zvierat v prospech zodpovednejších variantov a tak sa predháňajú vo vytváraní dokonalých umelých kožušín.  Túto zimu hľadajte figúru obklopujúce objemy a prirodzenú paletu farieb ako predviedli značky Michael Kors, Stella McCartney, Saint Laurent.

Punk

Zime 2022-2023 kraľuje aj punkový trend –  tartan v patchworkovom štýle, ostré línie a kovové pracky. Variácie na mólach boli ostré, ale nie príliš temné ako dokazujú značky Rokh, Marine Serre, Burberry

Motorkár

Centru pozornosti sa túto zimu teší aj motokrosový šatník ako nastolili značky Alexandera McQueen, Dior a Coperni.  Pri štylizovaní sa teda zamerajte   na  motorkársku bundu, rukavice, sukňu s viacerými vreckami a kožené pretekárske potreby.

Mikrosukne

Sukňa, najmä pokiaľ je krátka, je trendom tejto zimy. Mini, mikro, nano sukne sa objavili vo verziách XXS v značkách  Courrèges, Diesel a Miu Miu.

O ďalších módnych trendoch, ktoré priniesli dizajnéri z prehliadkových mól pre sezónu Jeseň/Zima 2022-2023 sa dočítate v druhej časti článku na tomto blogu. 

Obrázky:  © Vogue, getty images, facebook, Diesel, Miu Miu, Chanel, Marine Serre, Gucci, Rokh, Burberry, Stella McCartney, Michael Kors, Saint Laurent, Valentino, Prada, Lanvin, Bottega Veneta, Loewe, Dolce and Gabbana

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

Share: